Víkend se ziskem čtyř bodů

Víkend se ziskem čtyř bodů V prvních dvou kolech české sledgehokejové ligy konaných ve dnech 23. a 24.9.2017 HC KES Studénka vyjela na ledy Karlových Varů (ZS Ostrov) a Litvínova.
S SKV Sharks Karlovy Vary se Studénka v základní hrací době rozešla smírně 3:3, ale přišla o druhý bod, když v samostatných nájezdech byli úspěšnější žraloci 4:3.
Litvínov byl ve znamení plného bodového zisku, výsledkem 8:0 Studénka zvítězila.

Pokračování článku

Autor: Erik Fojtík | Datum : 29.09.2017 18:57 | Počet přečtení: : 150x

Beseda ve ČTYŘLÍSTKU 14.5.2010/218.10.09.STU-ZLÍ.39Olomouc 39Nagano 2010 Foto12Nagano 2010 Foto44Elblag 20159Studénka CUP 2010_40Studénka - Zlín3

Celkový počet fotek: 610x|Celkový počet stažení: 1207188x Přejít do sekce fotogalerie

Tak jsme tady - HC KES Studénka.

Nekonečné čtyři sezóny Česká sledge hokejová liga čekala na další tým, který by rozšířil její řady a tím přispěl ke zkvalitnění a atraktivnosti fenoménu jménem Sledge hokej.

V uplynulém roce 2008 se na stole Ministerstva vnitra objevily stanovy se žádostí o registraci nového občanského sdružení s názvem Sledge hokejový klub Panthers Havířov. Na první pohled by se zdálo, že městský stadion v Havířově zažije nápor příznivců Sledge hokeje, ulice začnou brázdit vozíčky tělesně postižených občanů a stránky městských novin začnou plnit články o ušlechtilém gestu městských zastupitelů v podobě podpory tělesně hendikepovaných spoluobčanů. Bohužel, místní radní raději přispěli mnohamiliónovou dotací na městský psí útulek než aby podpořili ušlechtilou myšlenku, kterou v sobě skrývá Sledge hokej. Tím byl pohřeb Havířovského Sledge hokeje dokonán.

Vše již směřovalo k tomu, že i nadcházející sezóna se odehraje v počtu šesti týmů. Osud tomu však chtěl a na uplynulém Mistrovství světa konaném v Ostravě se sešli zástupci tehdy ještě Havířovských Panterů s prezidentem Sportovních areálů Studénka. Slovo dalo slovo a v myslích Sledge hokejových patriotů začala klíčit myšlenka na znovuzrození. Věci nabraly rychlý spád a začaly velké přípravy na zbudování nového týmu, tentokrát však s podporou města Studénky, jejichž zastupitelům není osud tělesně postižených občanům lhostejný.

Zakládající členy čekala nelehká práce. Času bylo málo a úkolů strašná spousta. Změnit, zaregistrovat, hledat, jednat, psát, telefonovat… Úmorná práce, úsilí a trpělivost několika nadšenců však přinesla kýžené ovoce a sezóna 2009/2010 zažije to, co již léta nepoznala – nový přírůstek.

Česká Sledge hokejová liga znovu světu ukáže, že je nejkvalitnější na světě a jako taková nemá ve světě konkurenci. A my věříme, že náš tým HC Studénka SLEDGE, nebude v budoucnu jen dekorativní vložkou naší ligy, nýbrž platný a konkurence schopný soupeř našich již zkušených matadorů.

Autor: Bc. Tomáš Mlčák