Do finále s Nadací ČEZ

V uplynulém roce 2018 jsme se zúčastnili grantového řízení Nadace ČEZ s projektem "Integrace hendikepovaných do společnosti pomocí sportu", ve kterém jsme byli podpořeni v plné výši.

Pokračování článku

Autor: Mgr. Tomáš Mlčák | Datum : 13.03.2019 18:44 | Počet přečtení: : 12x

HC Sledge Studenka vs. ZAS Zlín47Beseda ve ČTYŘLÍSTKU 14.5.2010/2Nagano 2010 Foto40Elblag 20151618.10.09.STU-ZLÍ.10Olomouc 42vancouver_vesnice_jidelna1918.10.09.STU-ZLÍ.26

Celkový počet fotek: 610x|Celkový počet stažení: 1545665x Přejít do sekce fotogalerie

Tak jsme tady - HC KES Studénka.

Nekonečné čtyři sezóny Česká sledge hokejová liga čekala na další tým, který by rozšířil její řady a tím přispěl ke zkvalitnění a atraktivnosti fenoménu jménem Sledge hokej.

V uplynulém roce 2008 se na stole Ministerstva vnitra objevily stanovy se žádostí o registraci nového občanského sdružení s názvem Sledge hokejový klub Panthers Havířov. Na první pohled by se zdálo, že městský stadion v Havířově zažije nápor příznivců Sledge hokeje, ulice začnou brázdit vozíčky tělesně postižených občanů a stránky městských novin začnou plnit články o ušlechtilém gestu městských zastupitelů v podobě podpory tělesně hendikepovaných spoluobčanů. Bohužel, místní radní raději přispěli mnohamiliónovou dotací na městský psí útulek než aby podpořili ušlechtilou myšlenku, kterou v sobě skrývá Sledge hokej. Tím byl pohřeb Havířovského Sledge hokeje dokonán.

Vše již směřovalo k tomu, že i nadcházející sezóna se odehraje v počtu šesti týmů. Osud tomu však chtěl a na uplynulém Mistrovství světa konaném v Ostravě se sešli zástupci tehdy ještě Havířovských Panterů s prezidentem Sportovních areálů Studénka. Slovo dalo slovo a v myslích Sledge hokejových patriotů začala klíčit myšlenka na znovuzrození. Věci nabraly rychlý spád a začaly velké přípravy na zbudování nového týmu, tentokrát však s podporou města Studénky, jejichž zastupitelům není osud tělesně postižených občanům lhostejný.

Zakládající členy čekala nelehká práce. Času bylo málo a úkolů strašná spousta. Změnit, zaregistrovat, hledat, jednat, psát, telefonovat… Úmorná práce, úsilí a trpělivost několika nadšenců však přinesla kýžené ovoce a sezóna 2009/2010 zažije to, co již léta nepoznala – nový přírůstek.

Česká Sledge hokejová liga znovu světu ukáže, že je nejkvalitnější na světě a jako taková nemá ve světě konkurenci. A my věříme, že náš tým HC Studénka SLEDGE, nebude v budoucnu jen dekorativní vložkou naší ligy, nýbrž platný a konkurence schopný soupeř našich již zkušených matadorů.

Autor: Bc. Tomáš Mlčák