Atraktivní zápas nakonec vyhráli Lappáci

Atraktivní zápas nakonec vyhráli Lappáci Do první semifinálové bitvy vyrazila Studénka proti úřadujícímu mistrovi ze Zlína. Atraktivní zápas nakonec skončil přestřelkou, kterou těsně vyhráli domácí Lappáci.

Pokračování článku

Autor: Přemysl Chodurek | Datum : 26.01.2020 16:31 | Počet přečtení: : 34x

HC Sledge Studenka vs. ZAS Zlín19Olomouc 3Studénka Cup 2009 foto6Studénka - Zlín33Elblag 201511Nagano 2010 Foto5České Budějovice vs HC Studénka8Přátelské utkání Studénka-Budějov

Celkový počet fotek: 610x|Celkový počet stažení: 1717841x Přejít do sekce fotogalerie

Tak jsme tady - HC KES Studénka.

Nekonečné čtyři sezóny Česká sledge hokejová liga čekala na další tým, který by rozšířil její řady a tím přispěl ke zkvalitnění a atraktivnosti fenoménu jménem Sledge hokej.

V uplynulém roce 2008 se na stole Ministerstva vnitra objevily stanovy se žádostí o registraci nového občanského sdružení s názvem Sledge hokejový klub Panthers Havířov. Na první pohled by se zdálo, že městský stadion v Havířově zažije nápor příznivců Sledge hokeje, ulice začnou brázdit vozíčky tělesně postižených občanů a stránky městských novin začnou plnit články o ušlechtilém gestu městských zastupitelů v podobě podpory tělesně hendikepovaných spoluobčanů. Bohužel, místní radní raději přispěli mnohamiliónovou dotací na městský psí útulek než aby podpořili ušlechtilou myšlenku, kterou v sobě skrývá Sledge hokej. Tím byl pohřeb Havířovského Sledge hokeje dokonán.

Vše již směřovalo k tomu, že i nadcházející sezóna se odehraje v počtu šesti týmů. Osud tomu však chtěl a na uplynulém Mistrovství světa konaném v Ostravě se sešli zástupci tehdy ještě Havířovských Panterů s prezidentem Sportovních areálů Studénka. Slovo dalo slovo a v myslích Sledge hokejových patriotů začala klíčit myšlenka na znovuzrození. Věci nabraly rychlý spád a začaly velké přípravy na zbudování nového týmu, tentokrát však s podporou města Studénky, jejichž zastupitelům není osud tělesně postižených občanům lhostejný.

Zakládající členy čekala nelehká práce. Času bylo málo a úkolů strašná spousta. Změnit, zaregistrovat, hledat, jednat, psát, telefonovat… Úmorná práce, úsilí a trpělivost několika nadšenců však přinesla kýžené ovoce a sezóna 2009/2010 zažije to, co již léta nepoznala – nový přírůstek.

Česká Sledge hokejová liga znovu světu ukáže, že je nejkvalitnější na světě a jako taková nemá ve světě konkurenci. A my věříme, že náš tým HC Studénka SLEDGE, nebude v budoucnu jen dekorativní vložkou naší ligy, nýbrž platný a konkurence schopný soupeř našich již zkušených matadorů.

Autor: Bc. Tomáš Mlčák