ZÁPAS VYHRANÝ SRDCEM

STUDÉNKA – ZLÍN 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 38. Kudrna (Flis), 42. Kudrna (Severin, Flis) – 5. Šafránek (Zdeněk Hábl). Vyloučení: 1:1, navíc TS pro STU. Využití, v oslabení: Bez. Střely na branku: 5:17 (1:11, 1:4, 3:2). Vyhraná vhazování: 9:21. Stav série: 1:0.

Sestava Studénky: M. Kudela – Flis, Klíma, Kartosz, V. Kudela, Kudrna – Fojtík, Mlčák, Staněk, Severin, Schilcher, Eberdorfer.

Sestava Zlína: Molek (Matoušek) – Julina (A), Z. Hábl, Ferenčík – Šafránek, Ligda, D. Hábl, Joppa, Turic, Rauš, Korman.

Studénka nastoupila do finálového utkání bez svých dvou zahraničních opor Lisova a Kalegarise. Od začátku utkání tahala za kratší konec. Zápas začal pro Zlín skvěle, první velkou šanci sice Zdeněk Hábl neproměnil, v 5. minutě už ale početný zlínský kotel rozjásal střelou z bezprostřední blízkosti Zdeněk Šafránek.

Studénka mohla vyrovnat, po faulu Zdeňka Hábla na unikajícího Severina rozhodčí nařídili trestné střílení. Jeho exekuce se ujal sám faulovaný Rus, Molek ale jeho pokus zlikvidoval.

To byl jediný střelecký pokus domácích v první třetině, Zlín však trestuhodně nedokázal navýšit náskok. Dvakrát vybízel ke skórování Davida Hábla jeho bratr Zdeněk, první jmenovaný ale ani jednou prudký pas před poloprázdnou branku v gól neproměnil.

V prostředním dějství začala Studénka hrozit z brejků, i tak se ale její střelecká statistika moc nezvedala. Podobně tomu však bylo na straně hostí, tam zahrozil třeba Joppa, Kudela ale dokázal zasáhnout.

A tak rozhodla poslední část zápasu. Zlín marně hledal cestu za obranu soupeře, soupeř naopak zvýšil aktivitu. Až sedm minut před koncem dokázal srovnat kapitán Studénky Petr Kudrna, který zůstal sám před Molkem. Ztráta zápasu byla dokonána jest v čase 41:12, to Kudrna jako přes kopírák, ze stejné pozice a stejným způsobem, vystřelil svému týmu vedení.

Zlín už se na nic nezmohl, k vyrovnání jej nedotlačil ani burácející sektor hostů skandováním „vyrovnat, vyrovnat.“

"Zlín nás podcenil, my jsme hráli srdíčkem, zasloužená výhra. Zlín hrál super, my jsme měli problém s přechodem přes střední pásmo, ale štěstíčko stálo při nás. Já jsem to tam dvakrát vymetl, super. Podle mě si hlídali naše lepší hráče, podcenili horšího, kapitána, a já jsem tam byl sám. Máme dva mečboly, zkusíme to znova. Ten týden bude pro nás hektický," řekl kapitán Studénky a autor obou branek Petr Kudrna.

Autor: Přemysl Chodurek | Datum : 12.03.2019 | Počet přečtení: : 150x