Zahraniční „akvizice“ pomohli Studénce ke čtyřem bodům

HC KES Studénka na svém nejdelším výjezdu v prvním utkání ČSHL hrál nerozhodně s loňským finalistou SKV Sharks Karlovy Vary 3:3, ale na samostatné nájezdy byli úspěšnější domácí, když udolali Studénku 4:3, golem Geiera. Neděle 25.9. byla pro Studénku štědrá v počtu střelených branek, bohužel tristní pro domácí Litvínov, jež padl v poměru 19:0!

Na zápase s Karlovými Vary se měly poprvé v dresu Studénky představit nové posily ze zahraničí jež mají reprezentační zkušenosti, německý Rennhack a švédský Lundgren. Zbytek týmu nedoznal změny oproti poslední sezoně až na hostujícího Fojtíka a zraněného Hornicha. Karlovy Vary už od začátku začali určovat tempo utkání a měli více šancí. K ojedinělým šancím se dostávala i Studénka. První branku ovšem vsítili domácí, kdy po vyhraném buly Geier vypálil nad rameno golmana Kuděly 1:0. Odpověď přišla o pár minut později, kdy se po skrumáži před bránou Macha dostal k puku Lundgren a srovnal na 1:1. Utkání se srovnalo poté co Studénka pouštěla do hry „zkušené“ hráče Rennhacka, Fojtíka, Flise, Lundgrena, Staňka. Bohužel ten, který zvyšoval skore byli SKV Karlovy Vary po dalším golu Geiera,2:1. Studénka odpověděla z hole Fojtíka na 2:2. Sharks se prosadili dalším golem J. Bergera, kterého za Studénku dorovnal Rennhack 3:3. V nájezdech byli velmi dobří golmani, když za Studénku proměnil pouze Flis a za domácí Geier. V dalším nájezdu zklamal Fojtík a Geier se opět nemýlil. Po vydařeném utkání, jež kladně hodnotili hráči z obou týmů K. Vary zvítězili 4:3 a získali 2 body, ale Studénka byla se ziskem bodu spokojena.
V Litvínově se kouč Studénky Šopík, rozhodl dát příležitost všem hráčům po zápase, kde byli nevytíženi. Od počátku Studénka diktovala tempo hry a nepouštěla domácí k puku. I přes počáteční střeleckou impotenci, kdy se i přes drtivou převahu nedařilo vstřelit branku, to začalo „padat“ až v 6 minutě utkání, kdy skore otevřel Rennhack. Tento hráč v utkání nastřílel 8 branek a měl nespočet asistencí. Švédský Lundgren se ve své premiéře předvedl hattrickem, stejně tak Flis a Fojtík. I kmenoví hráči Studénky ukázali své kvality, když po jedné brance vstřelili Kuděla st. a Kudrna.

V herním kole 3. a 4. přivítá HC KES Studénka na domácím ledě Olomouc a Pardubice, ve dnech 8.10 14:00h. a 9.10. od 10:00 hodin.
Srdečně vás zveme a budeme vděčni za vaši návštěvu.

Autor: Erik Fojtík | Datum : 02.10.2016 | Počet přečtení: : 465x