Víkend se ziskem čtyř bodů

V prvních dvou kolech české sledgehokejové ligy konaných ve dnech 23. a 24.9.2017 HC KES Studénka vyjela na ledy Karlových Varů (ZS Ostrov) a Litvínova.
S SKV Sharks Karlovy Vary se Studénka v základní hrací době rozešla smírně 3:3, ale přišla o druhý bod, když v samostatných nájezdech byli úspěšnější žraloci 4:3.
Litvínov byl ve znamení plného bodového zisku, výsledkem 8:0 Studénka zvítězila.

Zápas v Ostrově s Karlovými Vary byl v začátku plně v režii domácích, kteří Studénku nepustili 4 minuty ze třetiny. Postupně se Studénka dostávala do šancí i když jen sporadicky. První gol vstřelili domácí, když nahození Forga skončilo za zády Kudely 1:0.
Po minutě srovnával Fojtík po přihrávce Flise 1:1. První třetina skončila nerozhodně.
Začátek druhé třetiny navýšil domácí Geier po přihrávce Nejedlého na 2:1. O pět minut později srovnávalo hostující duo F-F (Flis-Fojtík) 2:2. Zápas měl dynamický náboj a hra se přelévala z jedné strany na druhou i když měli domácí převahu v přesných přihrávkách a držení puku pohotový Kudela většinu střel zneškodnil. Ve 23. minutě se ujali vedení SKV Sharks holí Geiera 3:2.
Na toto odpověděl ve 41. minutě Flis s asistencí Staňka a srovnal na 3:3. Remíza vydržela do konce utkání a tak se rozhodovalo v samostatných nájezdech kde byli úspěšnější domácí, když až v sedmé serii najezdů zajistill Geier pro Karlovy Vary výhru 4:3.
Nicméně zisk cenného bodu za remízu v základní hrací době pro Studénku úspěchem.

Nedělní utkání v Litvínově začínalo již v 8:30 a bylo znát na hře, že někteří hráči ještě „spí“. Studénka sice určovala tempo hry, ale kombinace se jim dařila jen první třetinu, která skončila 4:0 pro hosty.
Druhá třetina se Studeňákům nevydařila, neskorovali a ani kombinace se jim nedařila.
Ve třetí třetině padly další čtyři branky do sítě Litvínova 8:0. Tento výsledek byl již konečný.
Bodově se prosadili pouze tři hráči: Flis 4x, Fojtík 3x, Staněk 1x.

Další kola E.P.C. Management sledge ligy se odehrají 21.-22.10.2017 po návratu hráčů ze švédského Ostersundu z kvalifikačního turnaje o postup na Paralympiádu 2018.
Na domácím ledě Studénka přivítá Olomouc a Pardubice.

Autor: Erik Fojtík | Datum : 29.09.2017 | Počet přečtení: : 150x