Studénka srazila Spartu osmi góly

Branky a nahrávky: 13. Zapletal – 12. Lisov (Kalegaris), 21. Kalegaris (Lisov), 28. Kalegaris (Lisov, Fojtík), 29. Kalegaris (Flis, Lisov), 30. Lisov (Flis), 33. Kalegaris (Flis), 39. Lisov (Kalegaris, Staněk), 43. Lisov (Kalegaris, Fojtík)

HC Sparta Praha (sledge): Vápenka – Raul, Zapletal (A) – Z. Krupička (A), J. Krupička (C), Novotný, Frolík, Ohar, Nachtigalová, Trefný, Pšenčík.

HC Sledge Studénka: M. Kudela – Flis, Kartosz, V. Kudela, Kudrna (C) – Fojtík (A), Mlčák (A), Staněk, Kalegaris, Schilcher.

Zápas začal ve vysokém tempu, oba dva brankáři si v první minutě zapsali první zákroky. Postupně ale začala mít navrch hostující Studénka, která však svůj tlak nepřenesla do přesilové hry. Poté už opět začala dominovat a vytěžila z toho úvodní trefu utkání, kterou vstřelil Dimitrij Lisov.

Jenže netrvalo dlouho a Sparta úspěšně srovnala na 1:1 po dělovce od modré čáry Jana Zapletala. Tímto gólem se Pražané znovu nadechli a začali být lepším týmem na ledové ploše. Zdeněk Krupička i Novotný mohli zajistit Spartě vedení, gólman Kudela jejich pokusy zneškodnil.

Druhá patnáctiminutovka měla vlažnější začátek, ale brzy se do úniku dostal Zdeněk Krupička, který nevyzrál na Kudelu. Ve 21. minutě přišel nešťastný moment pro domácí, když si kapitán Jiří Krupička srazil neposedný puk do vlastní brány po střele Sandra Kalegarise. Pražané ale neskládali zbraně a nadále byli vyrovnaným soupeřem.

Vše se změnilo závěrem třetiny, která patřila jen jednomu hráči Studénky. Sandro Kalegaris totiž ve 28. minutě ujel do brejku, zvýšil na 3:1, o minutu později předvedl Sandro Kalegaris totéž, zkompletoval hattrick a Sparta už prohrávala o tři branky. To však nebylo ještě vše, protože 17 vteřin do zaznění sirény přidal Dmitrij Lisov svou druhou trefu stylem ala Peter Forsberg.

Třetí třetina už se nesla pouze ve jménu Studénky, neboť sparťané na obrat nenašli dostatek sil. V čase 33:00 skóroval Sandro Kalegaris počtvrté z prostoru před brankovištěm. Největší příležitost zmírnit skóre dostal Raul, který z mezikruží střílel k pravé tyči, nicméně Kudela na poslední chvíli vytěsnil puk lapačkou.

Do konce zápasu hosté skórovali ještě dvakrát, nejprve ve 39. minutě parádní kličkovanou v mezikruží předvedl Dimitrij Lisov, jenž zavěsil pod břevno. Dvě a půl minuty před závěrečnou sirénou pak Dimitrij Lisov napodobil svého spoluhráče a také se dočkal hattricku, opět střelou pod horní tyčku. Studénka si tak z hlavního města odvezla tři body za vítězství 8:1.

Jiří Krupička (kapitán a hrající trenér Sparty): Tak nyní už je to pro mě podruhé, co hodnotím zápas po osmičce… Oproti předešlému dni jsme předvedli lepší výkon, půl zápasu jsme byli vyrovnaným soupeřem. Oni mají rozdílové hráče, kteří jsou o dvě úrovně výš než my a neuhlídali jsme je. Možná zahrála svou roli i únava. Dokud jsme hráli kompaktně a hlídali to, co jsme měli, tak jsme byli rovnocenným soupeřem. V půlce zápasu se to ale zlomilo, dal jsem vlastní gól po několika nešťastných odrazech. Po třetím gólu už nás to zlomilo a Lisov s Kaligarisem si dělali, co chtěli. Snažili jsme se, co síly stačily, ale na tyhle rozdílové kluky nemáme.

Petr Kudrna (útočník Studénky): Zápas se vyvíjel velmi dobře. První třetina nebyla nejlépe zahraná z naší strany, ale díky tomu, že máme dobře složený kádr, jsme poté dokázali podat dobrý výkon a vyhrát.

Autor: Přemysl Chodurek | Datum : 11.12.2018 | Počet přečtení: : 880x