Studénka smetla Zlín

Zlín chtěl v domácím utkání proti Studénce konečně bodovat, jelikož z posledních pěti zápasů 4 prohrál. Lídr tabulky ale přijel ve skvělé formě a pětinásobného mistra rozstříleli osmi brankami. Všechny body tak byly z PSG arény odvezeny.

Hned v úvodu zápasu se dostal do obrovské šance hostující Sergei Panfilov, jeho ráně byl ale proti Stanislav Molek. Brankář Zlína měl práci několikrát v průběhu následujících minut. Poprvé inkasoval až v šesté minutě. Střelcem byl již zmíněný Sergei Panfilov, který využil přihrávky před volnou branku a puk do ní uklidil. Zlín ale totálně zaskočila druhá branka ve stejné minutě. Roman Severin dostal krásný pas do jízdy a Molkovi nedal ránou pod horní tyč žádnou šanci.

Na sklonku deváté minuty již bylo zle. Studénka se prosadila po třetí zásluhou dvougólového Sergeje Panfilova. Hráč proměnil svůj samostatný nájezd, do kterého ho poslal stejně jako při druhém gólu Studénky Dmitrij Lisov. A o dvě minuty později už to zavánělo debaklem. Na 0:4 upravil opět Sergej Panfilov a zkompletoval tak hattrick.

Druhá třetina začala střídáním gólmanů v domácí brance. Stanislav Molek už toho měl dost a tak ho nahradil Jan Matoušek. Následně jsme byli svědky dvou velký šancí na obou stranách. Nejprve se Eduard Lepáček vytáhl skvělým zákrokem, následně Matoušek perfektně zlikvidouval nebezpečný protiútok. Zdeněk Hábl na druhé straně orazítkoval tyčku a Roman Severin zase břevno.

Zásadním momentem tak bylo asi vyloučení Slavomíra Ferenčíka, který vyhodil kotouč mimo. To vzápětí trestal Dmitrij Lisov, který proměnil další únik Studénky. Střelou pod víko nedal šanci Matouškovi. Těsně před sirénou jsme mohli vidět nebezpečný pokus Ferenčíka mířený do šibenice. Proti byl ale Lepáček.

Chvíli po začátku třetí třetiny konečně zvedali ruce ke stropu arény i domácí. Marián Ligda viděl odražený kotouč a zakončil přesně pod břevno. Jenže radost moc dlouho nevydržela. Jen o 31 sekund později se zase gólově prosadil Dmitrij Lisov a potrestal další únik, kterých Studénka měla opravdu mnoho a byl to hlavní faktor, který rozhodoval o skóre. Ani to ale nebylo vše. V čase 34:15 upravoval na 2:6 Zdeněk Hábl, český reprezentant získal kotouč v nepřehledné situaci před brankou a jako první ho dopravil do branky.

Pak už zase pokračovala show Studénky. Lisov zezadu přihrál před branku Sergeji Panfilovi a ten okamžitě poslal puk do klece. Destrukci zakončil Dmitrij Lisov svým třetím gólem, takže jsme v zápase měli čtyřgólového a třígólového střelce. Zlín ke konci poslední části ještě kosmeticky upravil, když se nahození Pavla Juliny s velkým štěstím octlo v brance. Studénka ale uštědřila protihráči debakl a bere všechny body.

Branky a nahrávky: 33. Ligda (Ferenčík), 35. Z. Hábl (Joppa), 43. Julina – 7. Panfilov (Lisov), 7. Severin (Lisov), 9. Panfilov (Lisov), 11. Panfilov (Lisov), 29. Lisov (Severin), 33. Lisov, 42. Panfilov (Lisov), 42. Lisov (Fojtík)

SKV Sharks Karlovy Vary: Molek (16. Matoušek) – Julina (A), Mach, Ferenčík, Z. Hábl – Stodůlka, Zdražil, Joppa (A), Turic, D. Hábl, Ligda (C), Panák, Korman.

SHK LAPP Zlín: Lepáček (M. Kudela) – V. Kudela, Fojtík (A), Staněk – Panfilov, Lisov, Kudrna (C), Prostředník, Severin, Mlčák (A).

Rozhodčí: Hradil, Řezníček

Autor: Přemysl Chodurek | Datum : 06.01.2020 | Počet přečtení: : 222x