Studénka se rozloučila se sezónou 2015/2016 domácí výhrou

Druhý víkend v měsíci březnu se konalo poslední 10.kolo ČSHL ve kterém Studénka přivítala na svém domácím ledě v sobotu ve 14:00 Karlovarské žraloky a v neděli od 10:00 se utkala proti týmu z Litvínova.

V sobotu do Studénky zavítaly Karlovy Vary, které na dálku soupeřili se Spartou Praha o druhé místo v tabulce a tak o účast v letošním superfinále o mistrovský titul.

Úvodní sestavy:

HC Sledge Studénka: Kudela Martin – Kudrna, Kudela V., Hornich, Flis, Mlčák, Filipowski, Chodurek, Steněk, Kartosz, Prostředník, Žák
Trenér: Šopík Jan.

SKV Sharks Karlovy Vary: Mach Bohumír – Hrbek, Wágner, Berger, Geier, Schnaider, Haas, Janko, Kovařík.
Trenér: Berger Jiří

Rozhodčí: Rapák.

Branky a nahrávky: 9. Hornich (Flis, Kudrna), 37. Flis – 2. Berger (Geir), 19. Hrbek (Berger, Geier), 20. Geier, 27. Geier (Berger), 36. Geier (Hrbek), 36. Schneider (Berger), 43. Geier (Hrbek, Wágner)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V neděli 13.3. od 10:00 Studénka přivítala na své půdě beznadějně posledni tým ČSHL a to klub nováčka z Litvínova. V prvním utkání hraném v Litvínově, Studénka prohrála pouze jednobrankovým rozdílem a to 1:0.
Hráči byli natěšeni a nabuzeni k tomu, že to Litvínovu vráti i s pořádnými úroky, ale utkání to nebylo vůbec jednoduché. Domácí borci v sáňkách měli celou sezónu velkou smůlu v neproměňování šancí a zakončování což se dělo i v nedělním utkání.

Po prvních pěti minutách zápasu už mohla Studénka vést nepřekvapivě 3:0, ale chybělo opravdu jen trochu toho střeleckého štěstíčka.
Po 1.třetině vedli domácí 1:0 když se trefil nejlepší střelec Studénky Sylvester Flis. Ve druhém dějství Litvínov snad z první střely na domácího brankáře Martina Kudelu vyrovnal na 1:1, ale Flis byl proti a tak ještě v druhé periodě stáhl vedeni domácích na svou stranu.
Ve 3.třetině už jen Flis dokonal hattrick a zastavil tak zápasový účet na konečných 3:1.

Studénka tak skončila v tabulce ČSHL na 7.místě před Českými Budějovicemi, Olomoucí a Litvínovem.

V sobotu a v neděli se bude konat superfinále ČSHL 2015/2016. V zápase o bronz se v sobotu 19.3. od 10:00 střetnou HC Sparta Praha (Sledge) - SHK Mustangové AUTO IN Pardubice a v neděli 20.3. také od 10h se utkají o zlato SHK LAPP Zlín - SKV Sharks Karlovy Vary.
Obě utkání se hrajou pouze na jedno vítězství.
Autor: Přemysl Chodurek | Datum : 17.03.2016 | Počet přečtení: : 803x