Studénka prohrála s Kohouty z Olomouce po nájezdech

Studénka – Olomouc 1:2sn (0:0, 1:0, 0:1)

HC Sledge Studénka: Kudela M. – Kudela V., Fojtík, Staněk – Panfilov, Popov, Kalegaris, Eberdorfer, Kudrna, Severin

SOHO Olomoučtí Kohouti: Černoch – Flis, Jedlička, Kardoš – Rumplík, Stašák, Novák, Večeřa, Palát

Rozhodčí: Rapák, Mareček

Branky a nahrávky: 18. Kalegaris (Severin) – 35. Večerek (Novák, Jedlička), rozh. náj. Flis

Zápas začal oboustranně poměrně opatrně a dlouho nebyla k vidění žádná vyložená šance. Studénka celkem s přehledem ubránila oslabení od 7. minuty a v 10. minutě sama zahrozila. Jenže Popov, ač byl zcela sám před hostující brankou, nenasměřoval puk mezi tři tyče. Další šance domácích přišly až těsně před sirénou, ale Kalegaris ani v jedné ze dvou možností proti gólmanovi Černochovi neuspěl.

Druhá třetina už branku přinesla. SANDRO KALEGARIS dostal v 18. minutě přihrávku od pravého mantinelu před branku a neomylně zavěsil do levé šibenice - 1:0. Od 24. minuty hráli hosté druhou přesilovku, ale velkou šanci měli až po jejím skončení. Po střele Paláta na jeho spoluhráče zírala prázdná brána, ale nikdo puk nedokázal dorazit. Hosté byli do konce třetiny o něco aktivnější, ale branka už do druhé sirény nepadla žádná.

Kohouti se vyrovnání dočkali ve 35. minutě. MILOŠ VEČEREK z levého kruhu propálil Kudelu a bylo to 1:1. V následujících minutách se hra přelévala ze strany na stranu, neboť oba týmy chtěly výhru strhnout na svou stranu. O něco blíže k tomu měla, díky několika přesilovkám, Studénka, ale branku už základní hrací doba nepřinesla. Rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy. V nich uspěli Kohouti, ale až po sedmi sériích, v poměru 3:2. Vítěznou branku si připsal bývalý hráč Studénky SYLVESTER FLIS.

Ohlasy trenérů:

Tomáš Mlčák (Studénka): Utkání pro nás bylo velmi důležité z hlediska umístění pro play-off. Chtěli jsme určitě bodovat za tři body. Bohužel se nám to nepovedlo, protože jsme narazili na tým, který hrál stejně dobře jako my. Hrálo se vyrovnané utkání, které mohl vyhrát kdokoliv. Nakonec v nájezdech jsme nebyli šťastnější my, pojali jsme je poněkud vlažněji, a to je asi jediné co bych dneska klukům vytknul.

Libor Hulín (Olomouc): Přijeli jsme jako outsider, s přáním, aby ta prohra nebyla moc vysoká. Kluci ale zapli a od začátku hráli týmově. Z našeho pohledu jsme Studénku k ničemu nepustili, bylo to vidět i z počtu střel na branku, šancí jsme měli dokonce více my. Taky jsme chtěli, na základě zhlédnutí videa zápasu Zlín-Studénka, dobře pokrýt střední pásmo, nepustit Studénku, aby si rozvinula svou hru. To se nám povedlo, zápas šel až do nájezdů, a ty dopadly pro nás lépe.

1.třetina: www.facebook.com/premysl.chodurek/videos/10222073232324149/
2.třetina: www.facebook.com/premysl.chodurek/videos/10222073437169270/