Studénka opět neporažena

O víkendu 6.-7.10.2018 odehráli Studenečtí sedící hokejisté svá dvě domácí utkání opět v exilové Gascontrol aréně v Havířově. V sobotu přivítali Mustangy z Pardubic a v neděli pražskou Spartu. Obě utkání vyhráli domácí po nájezdech a tak zůstávají v lize bez porážky.

STUDÉNKA – PARDUBICE 2:1sn (1:0, 0:1, 0:0 – 3:2)

Branky a nahrávky: 7. Kalegaris, rozh. náj. Fojtík – 23. Hering (P. Kubeš). Vyloučení: 1:1, využití, v oslabení: bez.

Sestava Studénky: Kudela M. – Kartosz, Kudela Vl., Flis, Kudrna, Eberorfer – Fojtík, Loska, Chodurek, Kalegaris, Schiler, Murawski.
Sestava Pardubic: Drahý – Štěpják, Kubeš J., Kubeš P., Buhr R. – Michalec, Horníček, Buhr V., Hering, Doležel, Kořínek.

3. kolo České para hokejové ligy svedlo na havířovském ledě domácí HC Sledge Studénka a pardubický SHK Mustangové AUTO IN. Duel začali po herní stránce mnohem lépe hosté. Tlačili se do útoku, ale šance z toho žádné nebyly. To domácí se moli radovat hned ze své první střely na branku. Na začátku 7. minuty se kotouč dostal na levý kruh ke zcela volnému Sandro Kalegarisovi, který parádní ránou pod horní tyčku otevřel skóre zápasu.

Mustangové dostali v téže minutě šanci na srovnání v podobě přesilovky, ale ta jim vůbec nevyšla. V 10. minutě se mezi tři tyče těsně nevešla nebezpečná střela Kubeše. A protože i v závěru třetiny se tlak hostů v branku nepřetavil, skončilo prvních 15 minut vedením Studénky 1:0.
Druhá třetina přinesla vyrovnanější hru a na obou stranách mnohem více šancí. V 17. minutě se nádherná střela pardubického Heringa z velké dálky odrazila od břevna těsně před brankovou čáru. Za minutu na druhé straně neproměnil nájezd na Drahého ze strany Flis. Ve 23. minutě vyrazil Kalegarisovo zakončení Drahý na tyč a pak útočník Studénky nemířil z mezikruží přesně.

Gól tak padl na druhé straně. Bernhard Hering se v čase 23:00 dostal sám před Kudelu a nedal mu zakončením po ledě šanci 1:1. A za chvíli už mohli Mustangové vést, ale domácí gólman skvělým zákrokem vyrazil kotouč na horní tyč po střele Pavla Kubeše. Na druhé straně Kalegaris v dobré šanci po křížné přihrávce těsně minul šibenici pardubické branky. Pak domácí nevyužili ani přesilovku a skóre tak zůstalo po 30 minutách vyrovnané.

Ve třetí třetině chtěly oba týmy strhnout výhru na svou stranu. Více šancí k tomu měli určitě hosté, ale Kudela všechny jejich pokusy zlikvidoval. Neuspěli proti němu Doležal, Pavel Kubeš ani Kořínek. Na druhé straně se ve svých šancích neprosadili Flis ani Kalegaris a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich uspěli domácí Kalegaris, Chodurek a Sylvester Flis. Za hosty se trefili jen Hering a Doležal a tak druhý bod připadl Studénce za výhru 2:1sn.

Erik Fojtík (útočník Studénky): „Pardubice měly víc ze hry, nám přálo štěstí, že jsme udrželi remízu. V nájezdech se ale štěstí přiklonilo na naši stranu. Chytá nám reprezentační gólman, dnes to šlo vidět.“

Vojtěch Buhr (útočník Pardubic): „Nevěděli jsme, co čekat. Věděli jsme, že Studénka má tým poskládaný z celé Evropy, navíc se mluvilo o tom, že by měl nastoupit ruský hráč, což jsme si vůbec nedovedli představit. Nakonec ale nedoletěl a my jsme zápas herně zvládli. Studénka mě osobně zklamala, na to, jaké na papíře měli jména, tak nehráli moc dobře, čekal jsem víc kombinační hokej. Každopádně vytěžili z minima maximum, navíc jim výborně zachytal gólman. Rozhodla naše střelecká nemohoucnost, že máme jenom bod.“

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

STUDÉNKA – SPARTA PRAHA 2:1sn (0:1, 0:0, 1:0 - 2:0)

Branky a nahrávky: 31. Kalegaris, rozh. náj. Fojtík - 6. Raul

HC Sledge Studénka: Kudela M. – Karotsz, Kudela V., Flis, Eberdorfer – Fojtík, Loska, Chodurek, Kalegaris, Schilcher, Murawski
HC Sparta Praha (sledge): Vápenka – Raul, Zapletal – Krupička Z., Krupička J., Novotný, Frolík, Pšenčík, Nachtigalová

Sledge hokejisté Studénky vyhráli ve 4. kole České para hokejové ligy nad pražskou Spartou 2:1 po samostatných nájezdech. Pražané šli do vedení v 6. minutě zásluhou Raula, každopádně po vyrovnání ve 31. minutě z hole Kalegarise se šlo až do nájezdů. V těch domácí gólman Kudela zavřel branku, naopak za domácí se prosadil Fojtík s Schilcherem. Studénka tak drží druhé místo se ziskem devíti bodů za tři výhry po nájezdech a jednu v základní hrací době.

Na úvod sice šli Pražané do oslabení, každopádně ubránili se a vzápětí udeřili. V 6. minutě dokázal střelou na vzdálenější tyč překonat Kudelu Jiří Raul. Za domácí mohl srovnat Kalegaris či Flis, za hosty měl možnost zase Zapletal, stav se ale do pauzy neměnil.

V prostředním dějství začala získávat mírnou převahu Studénka. Sparta se mohla spolehnout na gólmana Vápenku a i trochu štěstí. Starosti obraně Pražanů dělal například Ital Sandro Kalegaris, každopádně i Zdeněk Krupička uměl na druhé straně zahrozit. Když se Sparta ubránila i v oslabení, šla do třetí periody s jednogólovým náskokem.

Čistý štít ale Vápenka neudržel dlouho. Hned po třiapadesáti sekundách třetí třetiny se dostalo do přečíslení polsko-italské duo Flis a Kalegaris, který byl nakonec autorem vyrovnávací trefy. Strhnout výhru na svou stranu následně mohly oba týmy, duel ale dospěl až do nájezdů.

V těch nakonec vybojovala bod navíc Studénka po trefách Fojtíka a Schilchera, která tak slavila již třetí vítězství v rozstřelu v sezóně.

Fojtík Erik (útočník HC Studénka sledge): „Dnešní utkání bylo vydřené vítězství, bavili jsme se s celým týmem, že nám v poslední době nejde vyhrávat zápasy v normální hrací době. Vždycky to protahujeme až do nájezdů, je to vždy nervózní. Doufáme, že přijdou zápasy, kdy vyhrajeme v normální hrací době a budeme brát tři body.“

Krupička Jiří (kapitán a hrající trenér HC Sparta Praha): „Nevěděli jsme, co můžeme čekat od Studénky, takže jsme přistupovali s tím, že se necháme překvapit, s čím vyrukují. První třetina bych řekl, že byla vyrovnaná, možná z naší strany i lepší. Ve druhé třetině jsme trošku fyzicky odpadli a nechali Studénku hrát, díky čemuž vyrovnala. Každopádně utkání bylo velmi svižné, dost se bruslilo, zkrátka bylo atraktivní i pro diváky. Jmenovitě chci pochválit přístup Miroslava Novotného, který hrál výborně do těla, čím mě překvapil, potěšil. Brankář Vápenka podal standardně dobrý výkon. Výborně zahrálo celé mužstvo, zaslouží si pochvalu jak za dnešek, tak za včerejší výhru ve Zlíně.“

Autor: Přemysl Chodurek | Datum : 30.10.2018 | Počet přečtení: : 50x