Studénka o svém vítězství rozhodla v první třetině

HC Sledge Studénka - SHK Mustangové AUTO IN 9:1 (4:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 8. Panfilov (Severin, Popov), 9. Popov (Kalegaris, Panfilov), 13. Popov (Kudrna), 14. Panfilov, 23. Popov (Kudrna), 27. Panfilov (Popov), 41. Severin (Panfilov), 42. Kudrna (Panfilov), 44. Popov (Panfilov) – 2. Kubeš

HC Sledge Studénka: Kudela M. – Fojtík, Staněk – Panfilov, Popov, Kalegaris, Kudrna, Severin.

SHK Mustangové AUTO IN: Boček – Kubeš. Buhr – Neuman, Raška, Michalec, Horníček, Buhr, Doležal, Kořínek, Votruba.

Rozhodčí: Rapák, Mareček 

Favoritem dnešního zápasu měli být hokejisté ze Studénky, ale jako první se prosadili hosté z Pardubic. Ve 2. minutě otevřel skóre zápasu po samostatném úniku Pavel Kubeš, stav zápasu byl 0:1. Ve 4. minutě se na trestnou lavici poroučel hostující Kubeš, ten se provinil držením. Přesilovou hru ale Studénka nevyužila. V 8. minutě zápasu přišla další nedisciplinovanost domácích, Fojtík se provinil držením. Hosté ale přesilovou hru nevyužili a na konci osmé minuty zápasu inkasovali v oslabení, trefil se Sergej Panfilov, na světelné tabuli svítil stav 1:1. Pardubice byly gólem zaskočeny a nestačily v 9. minutě pokrýt Ilju Popova, ten se prosadil jako druhý hráč Studénky ve vlastním oslabení, skóre bylo1:2. Hosté se jako by hledali, neustále byli u kotouče o chlup později. Domácí malinko zvolnili a hra se opticky vyrovnala. Ve 13. minutě střílí svůj druhý gól v zápase Ilja Popov, stav utkání byl 1:3. Pardubice měly v závěru třetiny lehce děravou obranu, na konci 14. minuty dává svou druhou branku v zápase Sergej Panfilov, po první třetině byl stav 4:1.

Na začátku druhé třetiny byli Pardubice v několika šancích, ale pak se hra vrátila do starých kolejí. Za Pardubice hrozil Kubeš, který měl dvě šance, ale domácího gólmana nepřekonal. Ve 23. minutě dal svou třetí branku v zápase Ilja Popov, skóre bylo už 5:1 pro domácí. 25. minuta přinesla zajímavou šanci domácího Staňka, ten ale neměl klid v koncovce a Bočka nepřekonal. Na konci 27. minuty Popov nádherně našel Sergeje Panfilova, ten zamířil perfektně a navýšil už na 6:1 pro Studénku. Na konci 30. minuty Studénka přišla o kotouč, do šance se dral pardubický Doležal, ale jeho šanci zmařil Kudela. Na konci druhé třetiny byl stav 6:1 pro Studénku.

Na začátku třetí periody hrála Studénka s přehledem, nepůjčovala Pardubicím puk a když už se soupeř z města perníku k něčemu dostal, tak se domácí mohlo opřít o gólmana Kudelu. Ve 36. minutě byl vyloučen domácí Kudrna, který se provinil téčkem. Z přesilové hry hosté nic nevytěžili a sami byli rádi, že neinkasovali, z úniku jim totiž zahrozil Popov. Studénka tlačila a hosté se bránili a hrozili jenom z brejků. Ve 41. minutě se prosadil Roman Severin a navýšil skóre na 7:1 pro domácí. Ve 42. minutě byl v obrovské šanci Panfilov, ale zradila ho muška. Ve 42. minutě se prosadil Petr Kudrna, kterého nádherně oslovil Panfilov, na ukazateli svítilo 8:1. Nebyl to poslední gól, který mohli fanoušci v Gascontrol aréně vidět. Na konci 44. minuty uzavřel konečné skóre zápasu svým čtvrtým gólem Ilja Popov. Studénka tak nad Pardubicemi zvítězila 9:1.

Ohlasy:
Petr Kudrna (HC SLEDGE Studénka z.s.): Oproti včerejšímu zápasu, když jsme tady přivítali Olomouc a nám nešlo vůbec nic, jsme hráli velice dobře. Dnes to bylo od nás velice krásné, hráli jsme plynule od vlastní obranné třetiny. Přechod přes střední pásmo nám šel dneska perfektně. Naše nahrávky v předbrankovém prostoru nacházely adresáta, bylo to super. Takhle se prostě má hrát hokej.

Pavel Kubeš (SHK Mustustangové AUTO IN):
Osobně jsem s dnešním zápasem spokojený, dnes si zahráli všichni hráči. Nám bylo od začátku jasné, že do tohoto zápasu vstupujeme jako outsider a dnes nejspíše nevyhrajeme. Já doufám, že jsme se dnes poučili z chyb, které jsme na ledě předvedli a z nichž pak padaly ty góly. Čekal jsem, že soupeř na tom bude herně lépe. Do příštích zápasů se musíme vyvarovat chyb, které jsme dnes na ledě předvedli.


Autor: Přemysl Chodurek | Datum : 15.01.2020 | Počet přečtení: : 328x