Studénka na ledě vícemistra bojovala, na body ale nedosáhla

Po vyrovnaném začátku bez větších šancí otevřel skóre v 9. minutě Pavel Doležal, který chvíli vyčkával mezi kruhy se střelou. Před brankou bylo několik hráčů a on zakončil přesně pod horní tyčku – 1:0. Studénka o tři minuty později vyrovnala, když si Sylvester Flis nabruslil z levé strany před branku a zakončil nad gólmana k pravé tyči – 1:1.

Ve druhé části byli aktivnější Mustangové, několikrát pálil ihned po vyhraném vhazování. V akci jeden na jednoho se zkoušel prosadit Kubeš, jeho následnou střelu Kudela vyrazil. Ve 25. minutě si domácí vzali vedení zpět na svou stranu, Kubeš nahrál z pravé strany před branku Pavlu Doležalovi, který trochu se štěstím prostřelil brankáře Kudelu – 2:1.

Studénka mohla srovnat při přesilové hře, jenže v její první minutě ve druhé třetině, ani ve druhé minutě ve třetí části se neprosadila.

Na začátku třetí části měli o trochu více šancí hosté, ale ve 37. minutě se radovaly z branky Pardubice. Rozhodčí signalizoval vyloučení hostujícího hráče, jenže Studénka si nejspíše myslela, že bude ofsajd a Kubeš nahrál z levé strany před branku na Lukáše Kořínka, který poslal z první kotouč do branky – 3:1. O tři minuty později se vydal do samostatného úniku Pavel Kubeš, který si zamíchal s kotoučem a poslal ho nad gólmana Kudelu – 4:1. Studénka sice měla další početní výhodu, jenže v ní místo vstřelení snižující branky inkasovala, z rychlého útoku se prosadil Pavel Doležal, čímž dokonal hattrick – 5:1. Mustangové byli ještě minutu a půl před koncem vyloučeni, ale Studénka ani třetí přesilovku využít nedokázala.

Michal Tereska (trenér SHK Mustangové AUTO IN): „První třetina byla snad nejhorší třetina, kterou jsme kdy zahráli, ve druhé jsme se začali trochu srovnávat a trochu začali hrát náš hokej, třetí část už byla v naší režii. Pomohl nám trochu šťastný gól, kdy se puk dostal k našemu hráči a doklepával do prázdné branky. Ve třetí třetině se na to dalo už i koukat. Pro trenéra první dvě třetiny hrozné, ale poté už jsme utkání v klidu dohráli, stav tomu odpovídal, samozřejmě na konci mohl být ještě jeden gól, ale na to už se nikdo neptá.“

Tomáš Mlčák (HC Sledge Studénka): „Přijeli jsme bez dvou klíčových obránců, kteří jsou zranění, ale nutno podotknout, že Pardubice také neměly svého klíčového hráče. Zápas byl určitě hratelný, což dokazovala první třetina, která skončila 1:1. I ve druhé třetině byly šance, na jejím konci jsme mohli dávat do prázdné branky na 2:2. Našich pár hloupých chyb rozhodlo zápas, Pardubice měly trochu více ze hry, ale utkání bylo hratelné a prohra nás mrzí.“

Autor: Přemysl Chodurek | Datum : 10.12.2017 | Počet přečtení: : 326x