Studénka má po úvodu finálové série v Pardubicích mečbol

Nedělní odpoledne přineslo první zápas vrcholu letošní sezóny České para hokejové ligy a to mezi pardubickými Mustangy a Studénkou, která jakožto lépe postavená po základní části začínala sérii na hřišti soupeře. A to velice úspěšně, díky dvěma hattrickům zvítězila a je krok od titulu.

SHK Mustangové AUTO IN - HC Sledge Studénka 3:8 (1:2, 1:3, 1:3)

Branky a nahrávky: 15. Michalec (Hering, Kubeš), 16. Kubeš (Hering), 37. Kubeš – 2. Kalegaris (Panfilov, Lisov), 8. Lisov (Panfilov), 25. Lisov, 29. Lisov (Panfilov), 30. Lisov (Panfilov, Kudrna), 35. Panfilov (Lisov), 44. Panfilov (Fojtík), 45. Panfilov (Severin)

SHK Mustangové AUTO IN: Boček – Kubeš, Pabst, Buhr R., Neuman, Motyčka, Kolek, Štěpják, Michalec, Horníček, Buhr. V., Hering, Doležal, Kořínek.

HC Sledge Studénka: Lepáček (Kudela M.) – Kudela V., Fojtík, Panfilov, Lisov, Kudrna, Kalegaris, Prostředník, Severin, Mlčák.

Rozhodčí: Mariánus, Špulák, Borovec

Diváci: 251

Studénka začala skvěle, brzy vedla po brance Kalegarise a zanedlouho o sobě dal vědět poprvé také Lisov. Jenomže Východočechy to nesrazilo a tento průběžný výsledek jakoby je naopak nakopl k lepší hře a to především do ofenzívy. Chvíli před koncem první periody tak bylo sníženo o což se postaral Michalec.

A když ze začátku druhé části dostal před klec ideální přihrávku Kubeš bylo dokonce vyrovnáno! Následně ale otěže zápasu začínali opět přebírat hosté, Lisov nejprve ještě vyzkoušel několikrát pozornost domácího brankáře Bočka, který byl překonán potřetí až v pětadvacáté minutě. Jenomže Lisov dvěma slepenými brankami do druhé sirény nejprve ještě zkompletoval čistý hattrick a když už v další části vsítil šestou branku Panfilov bylo po veškerém odporu Mustangů.

Výsledek se pak ještě korigoval, za domácí skóroval podruhé v zápase Kubeš a hostující Panfilov zkompletoval devatenáct vteřin před koncem utkání hattrick.

„Věděli jsme jak ruští hráči v dresu soupeře hrají, jejich síla je obrovská. Lisov je úplně jiná liga. Myslím si ale, že do konce druhé třetiny jsme se Studénkou nehráli špatný zápas. Poslední chvíle právě druhé třetiny nám ale zlomily vaz. Za rozhodnutého výsledku jsme pak alespoň nasadili celý kádr, kluci si tak šáhli na finále, když třeba nemohou dostat někdy více prostoru. Musíme se kouknout na video, upozornit se na chyby a se vztyčenou hlavou pojedeme příští týden na Moravu,“ hodnotil po zápase pardubický trenér Michal Tereska.

Autor: Přemysl Chodurek | Datum : 09.03.2020 | Počet přečtení: : 115x