Studénka je ve finále, urvala i druhý zápas!

Druhé semifinále bylo z počátku vyrovnané, ale skóre otevřeli v 5. minutě domácí. Hosté pod tlakem vyrobili velkou hrubku, díky které se dostali hned dva hráči Studénky před Bočka a Petr Kudrna už to měl se zakončením do prázdné branky velmi snadné – 1:0.
Hosté však rychle odpověděli. Bernhard Hering se dostal sám před Kudelu a prudkou střelou vymetl jeho levou šibenici – 1:1. Studénka si vzala své vedení zpět v přesilovce ve 12. minutě. Flis našel chytře před brankou Ilju Volkova, a ten šikovnou tečí poslal puk za záda bezmocného Bočka. 2:1.

Ze druhé třetiny uplynulo jen 15 vteřin, a bylo to 3:1. Studénka se hned po úvodním buly vydala do útoku, dva její útočníci se v rychlé akci zjevili v mezikruží a Roman Severin prostřelil po ledě Bočka. Pak také hosté využili přesilovku a snížili na 2:3. Bernhard Hering ujel ve 23. minutě po levém křídle a milimetrově přesnou střelou po ledě ke vzdálenější tyči překonal Kudelu.

Jenže už za další dvě minuty další rychlá spolupráce dvou ruských blesků v dresu Studénky vedla k její čtvrté brance. Dmitrij Lisov dostal přihrávku z levého křídla a z mezikruží zamířil nad přesunujícího se Bočka do sítě – 4:2. Od té chvíle měli domácí viditelně navrch, vytvářeli si šance a do druhé sirény přidali ještě jeden gól. Sandro Kalegaris dostal přesnou křižnou přihrávku k levé tyči a s přehledem poslal puk do sítě – 5:2.

Ve 34. minutě hosté využili i svou druhou přesilovku v utkání a bylo opět o co hrát. Kubešova střela od modré sice branku minula, ale pak se puk vrátil od zadního mantinelu do brankoviště a Lukáš Kořínek jej u pravé tyče dotlačil za čáru. A zatímco velké šance studéneckých Kalegarise a Lisova zůstaly nevyužity, udeřili opět Mustangové. Bernhard Hering se minutu pře koncem z mezikruží trefil přesně do pravé šibenice a snižil na 4:5. Více už toho ale hosté nestihli, a tak výhru 5:4, a tedy i postup do finále, slaví Studénka.

Tomáš Mlčák (HC Sledge Studénka): Nejdříve bych chtěl poděkovat všem hráčům za předvedený výkon. Opět šlo o velmi těsné utkání. Vyhráli jsme opět rozdílem jednoho gólu a hrálo se do posledních sekund. Hosté měli v závěru ještě jednu šanci a mohlo to dopadnout všelijak. I když jsme vedli o tři branky, tak ten závěr nebyl v pohodě. Nicméně učinili jsme krok do finále, což je pro nás historické, užíváme si to, ale tím to pro nás ještě nekončí.

Michal Tereska (SHK Mustangové AUTO IN): Je to degradace myšlenky české ligy. Pokud si můžete nakoupit evropský výběr, místo toho, abyste podpořil myšlenku, že se mají shánět mladý kluci, kterým se otočil život prdelí napřed, tak je to špatně. V podstatě můžu jen poděkovat svým hráčům za to, co předvedli proti výběru Evropy a nemáme se za co stydět.

Autor: Přemysl Chodurek | Datum : 25.02.2019 | Počet přečtení: : 232x