Studénka byla o víkendu 50 procentní

O minulém víkendu odehráli Studéňáci venkovní dvojkolo E.P.C. Management České sledge hokejové ligy.
V sobotu (5.kolo) hráli od 16:45 v Jindřichově Hradci proti domácímu Motoru České Budějovice a v neděli (6.kolo) v Neratovicích od 14:00 s HC Sparta Praha (Sledge).

Motor - Studénka

Motoru na zápas nedorazili hráči z Rakouska a bylo to hodně znát. Od začátku utkání měli hráči Studénky vše ve svých rukách. Motor se sice statečně bránil, ale už 10. minutě musel kapitulovat. V čase 9:28 se před brankou dostal k puku Silvester Flis, který tak otevřel skóre utkání. Poté se delší dobu znovu nic nedělo, Studénka však byla nadále lepším týmem než Motor. Na časomíře svítil čas 13:17 když skončil puk v Budějovické síti podruhé. Silvester Flis vybojoval kotouč v rohu kluziště a přihrál před bránu Motoru kde stál Erik Fojtík, který se z jasné pozice nemýlil. Jenže tento stav nevydržel moc dlouho. Petr Kudrna využil zmatku před Českobudějovickou bránou a prostřelil Švece po třetí. V první třetině už se nic nestalo a do kabin se šlo za stavu 0:3.

Ve druhé třetině stále byla aktivnější Studénka. A toho využila hned po čtrnácti sekundách druhé třetiny, kdy Silverster Flis ujel obraně Motoru a perfektně zakončil. První větší Budějovická šance přišla až v 18. minutě. Český reprezentant Zdeněk Klíma prokličkoval útočným pásmem a objel i brankáře Studénky. Do prázdné branky už však zakončit nedokázal, protože mu puk sjel z hokejky. Z následujícího protiútoku už zahrozili hosté. Po krásné, ale neúspěšné akci Klímy se hosté vydali do protiútoku kde vzniklo přečíslení tři na nikoho! K zakončení se dostal Fojtík, který se pokusil přehodit  Švece, ten ale proti jeho pokusu vytáhl parádní zákrok lapačkou. Jenže za necelé dvě minuty přišla další rána do psychiky hráčů Motoru. Silvester Flis se ujal puku a prostřelil brankáře Švece. V čase 24:19 přidala Studénka další branku. Tentokráte v oslabení! Silvester Flis prokličkoval útočným pásmem a střelou nad lapčku zvýšil na 6:0! 50 sekund před koncem druhé třetiny přišla čestná branka Motoru! Jiří Rumplík přihrál na hůl Zdeňka Klímy, který z mezikruží prostřelil brankáře Studénky.

Ve třetí třetině už se moc nestřílelo. Utkání se pomalu, ale jistě blížilo ke konci. Aktivnějším týmem stále byla Studénka. Motor stále doplácel na to, že nepřijeli hráči z Rakouska. První branku ve třetí třetině vstřelil v čase 37:38 Erik Fojtík a zvýšil tak stav utkání na 7:1. Za necelé čtyři minuty to bylo už 8:1. Přemysl Chodurek, předvedl individuální akci, kterou zakončil branku. Ve 44. minutě dostal vyčerpaný Zdeněk Klíma
parádní přihrávku za obranu. Bohužel pro Motor ji však nezpracoval. Poslední gól dnešního utkání vstřelil osm sekund před koncem Erik Fojtík, který tak určil konečný stav 9:1

Ohlasy:

Jiří Rumplík (České Budějovice):

Vzhledem ke složení týmu, protože nepřijeli hráči z Rakouska, jsme poskládali co se dalo. Na tu mizérii to docela šlo.

Erik Fojtík (Studénka):
Jeli jsme v relativně omezeném počtu na zápas s Českými Budějovicemi. Počítali jsme, že nějaké body urveme. Jsme rádi za tři body. Ale soustředíme se především na zítřejší zápas proti Spartě.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sparta - Studénka

Pražané vstoupili do duelu se Studénkou aktivněji. Netrvalo to dlouho, aby Zdeněk Krupička ujel obraně hostů a proti jeho blafáku musel Martin Kudela vytáhnout skvělý zákrok lapačkou. Paradoxně šlo o jedinou opravdu velikou příležitost obou celků v první třetině. K dalším šancím nepomohly Spartě ani dvě nabídnuté přesilové hry.

Druhé dějství bylo na důležité momenty výrazně bohatší. Nejprve poprvé v utkání zahrozili také hosté. Fojtík s Kudrnou jeli dva na nikoho, druhého jmenovaného ale dokázal vychytat Vápenka. Pražané se následně chopili iniciativy zpět a začaly padat také góly.

Ve 25. minutě stál v pravý čas na správném místě Zdeněk Krupička, k němuž Kudela vyrazil kotouč a sparťanský útočník ho v pohodě dopravil do sítě. Radost domácím ale nevydržela dlouho. O chvíli později totiž při vlastním oslabení ujel do samostatného úniku Erik Fojtík, který překonal Vápenku střelou pod horní tyč.

Rozhodující údery si Sparťané přichystali v poslední minutě druhé části. Nejprve Zdeněk Krupička znovu ukázal skvělý výběr místa a zapsal druhou gólovou dorážku. O šestnáct vteřin později dokázal Jiří Raul zacílit z mezikruží nad Kudelovu lapačku. Pražané tak po třiceti minutách vedli o dvě branky.

Ve třetí periodě už hráči Sparty utkání kontrolovali. Brankář Kudela navíc chyboval v rozehrávce, našel pouze Zdeňka Krupičku, který tak dokonal hattrick. V závěru mohl stav ještě zkorigovat Fojtík, jenž se protáhl až před brankáře Sparty, recept na Vápenku ovšem tentokrát nenašel, a tak domácí mohou slavit vítězství v poměru 4:1.

Tomáš Mlčák, hrající předseda HC Sledge Studénka: „Utkání se Spartou mělo velmi dobrý náboj, ostatně jako vždy. Bohužel se nám zápas zbortil během několika sekund na konci druhé třetiny, kdy jsme inkasovali hned dva góly. V závěrečné části už to bylo opravdu hodně složité. Sice jsme dělali, co jsme mohli, abychom to aspoň zdramatizovali, ale bohužel jsme místo snížení dostali čtvrtou branku, a pak už bylo definitivně rozhodnuto.“

Jan Katauer, trenér HC Sparta Praha: „Na soupeře jsme byli dobře takticky připraveni. Věděli jsme, co chceme hrát a tím jsme se řídili. Hodně nám pomohlo, že jsme se včera utkali s těžším soupeřem ze Zlína. To byla dobrá příprava. Myslím, že lepší jsme byli už v první části, do té druhé jsme ale udělali ještě pár taktických změn a pomohlo nám také, že Studénka vypadla z koncentrace. Její hráči pak více mluvili, než hráli, my toho využili a dali jsme góly, díky kterým jsme vyhráli."

Autor: Přemysl Chodurek | Datum : 07.11.2017 | Počet přečtení: : 419x