SHK LAPP ZLÍN MISTR ČSHL 2014-2015

Ve 2. finálovém utkání se sledge hokejisté SHK LAPP Zlín představili na domácím ledě. Po výhře v neděli 22.2.2015 v Tipsport aréně v Pardubicích 2:4 je dělilo jen jediné vítězství od zisku titulu a rozhodnout o tom mohlo už páteční utkání 6. března 2015 hrané od 18:30 v PSG aréně ve Zlíně.
Jasno je i o majitelích bronzových medailí o které na ledě zápasili týmy SKV Sharks Karlovy Vary a HC Sparta Praha (sledge).

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Souboj o 3.místo:     HC Sparta Praha (sledge) - SKV Sharks Karlovy Vary

Oboum týmům se nepodařilo přejít přes své semifinálové soky, oba podlehli shodně 0:2 na zápasy. Karlovarští nestačili na Zlín (0:4, 3:4) a Sparta, coby vítěz základní části, na Pardubice (1:4 a 1:5). V základní části měli Západočeši a Pražané bilanci vyrovnanou. Nejprve se z venkovní výhry 3:1 radovali Žraloci, ale Sparta jim v odvetě porážku oplatila nejtěsnějším výsledkem 1:0.

1.zápas (Sobota 21.02.2015, 15:45, Zimní stadion Ostrov) vyhráli Karlovarští žraloci na domácím ledě v poměru 5:0.

SKV Sharks Karlovy Vary: Mach (Bozděk) – Hrbek, Nejedlý, Berger, Wágner, M. Geier, Očenášek, Schneider, Janko, Karafiát, Kovářík.

HC Sparta Praha (sledge): Vápenka – J. Krupička, Zapletal, Němec, Z. Krupička, Zikmund, Žižka, Novotný, Záluský, Němec.

Rozhodčí: Červenka, Tichý.

Branky a nahrávky: 11. Geier, 27. Berger (Wágner), 32. Geier (Berger), 39. Berger (Schneider), 41. Wágner (Geier)
   -----     -----     -----     -----     -----     -----     -----     -----     -----     -----     -----     -----     -----     -----     -----     -----
2.zápas (Sobota 07.03.2015, 12:00, TipSport arena Praha) vyhráli Sharks u vítězů základní části 1:2 po prodloužení a získali tak bronzové medaile (stav série: 0:2).

HC Sparta Praha (sledge): Vápenka – J. Krupička, Zapletal – Z. Krupička, Zikmund, Žižka, Novotný, Raul

SKV Sharks Karlovy Vary: Mach – Hrbek, Nejedlý – Forgo, Berger, Wágner, M. Geier, Schneider, Kovářík.

Rozhodčí: Kuranda – Bergman.

Branky a nahrávky: 10. Z. Krupička (J. Krupička) – 15. Berger (Geier), 49. Berger

Souboj o 1.místo:     SHK LAPP Zlín - SHK Pardubice

Pro pardubické Mustangy je to historicky první účast ve finále v jejich tříleté ligové historii. Zlín má s finále bohatší zkušenosti. Zahrál si jej celkem 5x a v roce 2012 se stal mistrem ligy.

1.zápas (Neděle 22.02.2015, 15:45, Tipsport arena, Pardubice) vyhráli hosté ze Zlína 2:4.

SHK Pardubice: Drahý (Boček) – Motyčka, Kolek, Štěpják, Doležal, Hýbner, Kvoch, Horníček, Kubeš P., Buhr V., Kořínek, Buhr R., Hering, Chudomský

SHK LAPP Zlín: Molek (Matoušek) – Julina, Hábl, Štít, Fojtík, Palát, Stodůlka, Kudrna, Ligda, Joppa, Šafránek

Rozhodčí: Mariánus, Špulák, Suchánek

Branky a nahrávky: 2. Hering (P.), 13. Pavel (Motyčka, R.) – 1. Hábl (Julina), 17. Hábl (Palát), 31. Fojtík (Joppa), 37. Palát (Šafránek)
2.zápas (Pátek 06.03.2015, 18:30, PSG aréna, Zlín) vyhráli na domácím hřišti zlínští v poměru 5:2 a stali se tak po třech letech mistři ČSHL sezóny 2014/2015 (stav série 2:0).

SHK LAPP Zlín: Molek (Matoušek) – Julina, Z. Hábl, Štít – Fojtík, Palát, Stodůlka, Kudrna, Ligda, D. Hábl, Šafránek, Joppa.

SHK Pardubice: Boček (Drahý) – Kvoch, J. Kubeš, P. Kubeš, R. Buhr – Motyčka, Kolek, Štěpják, Doležal, Hýbner, Michalec, Homíček, V. Buhr, Kořínek, Hering, Chudomský.

Rozhodčí: Wesley – Hradil, Řezníček.

Branky a nahrávky: 2. Joppa (Šafránek, Fojtík), 9. Ligda (Joppa), 14. Šafránek (Fojtík, Ligda), 25. Fojtík (Joppa, Šafránek), 25. Šafránek (Joppa, Ligda) – 32. Hering, 36. Michalec (Motyčka)

HC Sledge Studénka gratuluje vítězům. SLÁVA VÍTĚZŮM A ČEST PORAŽENÝM!

Autor: Přemysl Chodurek | Datum : 12.03.2015 | Počet přečtení: : 1451x