Premiéra v nové sezoně na domácím ledě a maximální bodový zisk

První domácí zápas v sezóně sehrála Studénka s hanáckým soupeřem z Olomouce výhrou 6:1. Nedělní zápas 9.10. s Pardubicemi byl vyrovnanější, když vydřenou výhru 4:3 domácí
nakonec udrželi.

Souboj se SOHO Olomouc byl dle výsledku jednoznačný , ale v úvodu byli aktivnější hosté, obzvláště slovenské posily Stašák a Večerek. Postupně však HC KES Studénka přebírala otěže utkání a jako první změnila skore z hole Lundgrena (švédského reprezentanta). Na 2:0 pro domácí navýšil vzápětí Flis. Do první přestávky Studénka přidala ještě dvě
branky (Rennhack, Fojtík) a zvýšili tak počet branek na 4:0. Úvodem druhé třetiny skoroval opět Rennhack, ale jinak to byla pro Studeňáky hodně nepovedená část duelu. Olomouc
se několikrát dostala do slibných šancí, ale vždy selhala na golmanovi Kudělovi. V poslední třetině Olomouc zkorigovala výsledek golem Pabsta jehož nezastavil Fojtík, 5:1.
Na závěrečných 6:1 upravoval opět Frank Rennhack.
Zápas s SHK Auto In Pardubice byl o poznání zajímavější. V prvních minutách se hosté aktivně zapojili do hry a vyslali i několik střel na domácího golmana Brzosku, oporu německé
reprezentace. Poprvé však trestali domácí - 1:0. Odpověď přišla záhy, kdy po zmatku před domácí klecí srovnal Doležal - 1:1.
Flis navýšil pro domácí na 2:1 o tři minuty později.
Do první přestávky ještě navyšoval Mlčák, 3:1.
Druhá třetina bývá pro Studénku tragédií, což bylo i v tomto utkání. Nedařily se přihrávky, hráči zbytečně dlouho drželi puk a nedodržovali taktické rozestavení, čímž se hosté snadněji dostávali do pásma domácích. Nicméně se prosadila i Studénka kdy po krásné akci Fojtíka a Kudrny, vykoupal golmana Drahého Rennhack - 4:1.
Tímto došel domácím „střelný prach“ a k puku se dostávali hosté, kdy dvakrát skoroval Kubeš s podporou Heringa a Michalce - 4:3. Rozdíl jediného gólu donutil „vagonáře“ zjednodušit
hru a atakovat soupeře při rozehrávce v pásmu, což se dařilo a těsné vítězství v závěru již uhájili.
Ziskem šesti bodů v 3 a 4 kole soutěže si HC KES Studénka s počtem 10 bodů získala druhé místo v průběžné tabulce E.P.C. Managment České sledgehokejové ligy.
V kole pátém a šestém 22. a 23.10 vyjede HC KES Studénka na led Sparty Praha (sledge) do Neratovic a Motoru sledge České Budějovice.

Autor: Erik Fojtík | Datum : 15.10.2016 | Počet přečtení: : 519x