Poslední kolo soutěže před bojem o umístění

Poslední kolo E.P:C. Managment sledgehokejové ligy s čísly 13 a 14 odehrála Studénka opět v Ostravě - Porubě, na svém dočasném domácím ledě. Za soupeře jím byla pouze Sparta Praha se kterou těsně prohráli 1:0.

Celek Motoru Č. Budějovice se nedostavil z důvodu kolize vozidla jejich hráčů.

Utkání se Spartou bylo pro Studénku ve znamení oslabení, kvůli opětovné absenci polských hráčů , ovšem i Sparta se dostavila bez zkušeného Zapletala, který jim notně scházel. Ve hře sice Pražané dominovali

,ale ke vstřelení branky jim buď zabránil brankář Kuděla či jim chybělo štěstí. Studeňáci si mnoho šancí na gol nevypracovali, snad kromě Kudrny. Hráči s „S“ na hrudi se protrápili až k závěru třetí třetiny , kdy

Krupička po přihrávce Raula , vstřelil jedinou branku utkání a zajistil tím hostům tři body. Díky tomuto si Sparta, potvrdila své místo mezi elitní čtyřkou potenciálních medailistů.

Martin Kudela (HC KES Studénka): Včera nám odpadlo utkání, takže jsme využili čas na trénink a dnes to bylo na ledě vidět. Dlouho jsme drželi Sparťany v šachu, nedovolili jsme jim skórovat. Až malá chybička na začátku třetí třetiny byla soupeřem potrestána. V dnešním utkání už vlastně ani o nic nešlo, jen si dobře zahrát a ten šťastnější vyhrál o gól.

Jiří Raul (HC Sparta Praha Sledge hokej): Soupeř se na nás dobře připravil, ale je taky pravda, že jsme mu to hodně usnadnili naší špatnou hrou. Víme, že Martin chytá velmi dobře, takže bylo těžké jej překonat.

Závěr soutěže se opět kvůli reprezentačnímu týmu a jejich účasti na Paralympiádě zkrátí a vše rozhodne jediný zápas ,ať už o medaili či umístění.

Tato utkání se odehrají v Brně Za Lužánkami 3.2.2018

O 7-8 místo budou hrát Litvínov-Č.Budějovice , 5-6 místo Olomouc-Studénka , 3- 4 místo K. Vary-Sparta a o titul Zlín s Pardubicemi.

Autor: Erik Fojtík | Datum : 21.01.2018 | Počet přečtení: : 46x