Poloviční úspěch reprezentace v Itálii

Jen necelé 2 říjnové dny – 29. a 30. strávila Česká slegdehokejová reprezentace na „zkušené“ v Itálii, kde se zúčastnila turnaje s italskými a německými kolegy. V prvním zápase, se podařilo porazit Německo 2:1, ale ve druhém už naši borci nestačili na Itálii – 1:2.

V krásném prostředí italských Dolomit v městečku Fondo, se odehrál tradiční sledgehokejový turnaj, jehož účastníky byli Itálie, Česko a Německo. V prvním zápase se spolu utkali odvěcí rivalové z Německa a České republiky, kteří naposledy měřili své síly na MS v Ostravě, kde byli Němci úspěšnější. Tentokráte tomu bylo naopak. Vítězství je o to cennější, neboť německý tým přijel posílen o svou znovuzrozenou největší hvězdu S. Kesslera. Němci si sice vytvořili více šancí, ale jejich neproměňování je stálo vítězství. První branku utkání vstřelil Šafránek. Poté německý Rennhack srovnal a v nastaveném čase za Čechy zvýšil Berger na konečných 2:1.

Foto: www.toriseduti.org

V zápase s Itálií, se dvěma rychlými góly v 1. třetině ujal vedení domácí celek. Hrál se poměrně vyrovnaný hokej, ačkoliv přesnější přihrávky měli spíše Italové a český tým chvílemi nedokázal dostat kotouč ze své třetiny. Ve 3. třetině se podařilo českým sledgehokejistům snížit po gólu Šafránka, nicméně srovnat již nedokázali i přes místy drtivý tlak v závěrečné třetině.

Foto: www.toriseduti.org

V posledním, pro diváky velice atraktivním klání mezi Itálií a Německem, po divoké přestřelce zvítězilo mužstvo hostujících hráčů poměrem 4:5 po samostatných nájezdech, kdy rozhodující proměnil hostující Sven Stumpe.

Konečné pořadí :  1. místo  ITA  6:6  4b   2. místo  CZE  3:3  3b   3. místo  GER  6:6  2b

Sestava České slegdehokejové reprezentace : Michal Vápenka, Jan Matoušek : Pavel Kubeš, Tomáš Kvoch, Zdeněk Hábl, Miroslav Hrbek, Erik Fojtík, Zdeněk Krupička, Jiří Raul, David Palát, Tomáš Mach, Zdeněk Klíma, Jiří Berger, Michal Geier, Zdeněk Šafránek .

Autor: Erik Fojtík | Datum : 04.11.2010 | Počet přečtení: : 2151x