Play-off ČSHL je v plném proudu

V play-off na sebe naposledy narazili tito soupeři před třemi lety a bylo to rovnou ve finále. Tenkrát se radoval Zlín po vítězství 2:1 na zápasy a získal dosud svůj jediný titul. V následujících dvou sezónách naopak slavili Karlovarští, kteří nyní zahajují cestu za případným třetím titulem v řadě. uze 1 vítězství k postupu do historického finálelay off ČSHL ročníku 2014/15, kdy se odehrály první semi-finálové zápasy hrané v sérii na dva vítězné. 1.kolo se odehrálo u týmů, které skončili v ligové tabulce hůře.
Konečná ligová tabulka prozradila, že v play-off na sebe narazí první Sparta se čtvrtými Pardubicemi a druhý Zlín proti třetím Karlovým Varům.

1 HC Sparta Praha                                 7-2-0-1               20:8          25
2 SHK LAPP Zlín                                    8-0-0-2               50:13        24
3 SKV Sharks Karlovy Vary                   7-0-0-3               41:15        21
4 SHK Pardubice                                    4-0-1-5               29:31        13
5 APA VČAS Olomouc                           2-0-1-7               12:38          7
6 SHC Kings České Budějovice            0-0-0-10               9:56          0

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V sobotu se odehrálo 1.utkání mezi domácími Mustangy z Pardubic a hráči Sparty Praha, které skončilo výsledkem 4:1.
Pardubice skončily po základní části na posledním postupovém 4. místě se ziskem 13 bodů za 4 výhry a prohru po nájezdech. Opíraly se především o výkony kapitána české reprezentace Pavla Kubeše, který dokázal získat 24 kanadských bodů a skončil 2. v tabulce produktivity.
Praha se umístila po základní části na 1. místě s bilancí 7 výher, 2 výher po nájezdech a pouze 1 porážky. Spoléhají se hlavně na perfektní obranu v čele s reprezentačním golmanem Vápenkou, jenž inkasoval pouhých 8 branek a udržel 4x čisté konto. Naopak v útoku to hráčům z hlavního města skřípe. Pouhých 20 branek (průměr 2 na zápas) dokázali vstřelit Sparťanští útočníci.

Sestavy:
SHK Pardubice: Drahý (Boček) – Motyčka, Kolek, Štěpják, Doležal, Hýbner, Kvoch, Kubeš J., Michalec, Horníček, Kubeš P., Buhr V., Kořínek, Buhr R., Hering, Chudomský
HC Sparta Praha: Vápenka – Krupička Z., Zapletal, Krupička J., Novotný, Raul, Němec, Zikmund

Rozhodčí: Mariánus, Špulák

Branky a nahrávky: 9. Hering, 16. Hering, 22. Hering, 45. Kubeš (Motyčka) – 13. Krupička (Krupička)

STAV SÉRIE: Pardubice - Sparta Praha 1:0

Pardubicím tedy stačí pouze jedno vítězství k postupu do historického finále.

V neděli se střetly ve druhém semi-finále týmy Karlových Varů (domácí) a Zlína s výsledkem 0:4.
Základní část vyšla lépe Zlínu a to jak z pohledu vzájemných zápasů, tak celkového umístění. Moravané skončili o příčku výše, proto se rozhodující zápasy série budou hrát na jejich ledě, a navíc porazili Západočechy v obou utkáních (3:1, 4:1).

Sestavy:
SKV Sharks Karlovy Vary: Mach (Bozděk) – Hrbek, Nejedlý, Berger, Forgo, M. Geier, Wágner, Kovářík, Karafiát, Očenášek, Schneider.
SHK LAPP Zlín: Matoušek (Molek) – Julina, Z. Hábl, Štít, Fojtík, Palát, Stodůlka, Kudrna, Ligda, Joppa.

Rozhodčí: Suchý, M. Hanák

Branky a nahrávky: 13. Fojtík (Hábl), 18. Joppa (Ligda, Kudrna), 37. Fojtík, 39. Hábl

STAV SÉRIE: Karlovy Vary - Zlín 0:1

Zlín je jedno vítězství k finále.

Autor: Přemysl Chodurek | Datum : 11.01.2015 | Počet přečtení: : 1329x