Parádní zápas v Pardubicích! Duel se Studénkou okořenily tři hattri

Česka para hokejová liga se nedělním čtvrtý kolem odehrála také v Pardubicích, kam přijížděla i se zahraničními posilami Studénka. Ta místy bezpečně držela utkání ve svých rukou, jenomže Mustangové dokázali dokonce dvakrát smazat dvoubrankového manko a nakonec v poslední minutě strhnout všechny tři body na svoji stranu!

Branky a nahrávky: 9. Hering (Michalec, Doležal), 16. Hering, 20. Pavel Kubeš, 30. Kubeš (Pabst), 38. Kubeš (Hering), 40. Pabst, 45. Hering (Michalec) – 3. Disveld, 5. Panfilov, 19. Disveld (Popov), 21. Kalegaris (Popov), 26. Kalegaris (Panfilov, Popov), 38. Disveld

SHK Mustangové AUTO IN: Boček – Kvoch, Kubeš, Pabst, R. Buhr, Kolek, Štěpják, Michalec, Horníček, V. Buhr, Hering, Doležal.

HC Sledge Studénka: M. Kudela – V. Kudela, Fojtík, Staněk, Schilcher, Panfilov, Popov, Kalegaris, Kudrna, Disveld, Mlčák.

Aktivně sice začali domácí, ale dvakrát po sobě se z branky naopak radovali hosté. Prosadil se nejprve Disveld a poté Panfilov. Pardubičtí ale rozhodně nic nezabalili a pomalinku se vraceli do utkání. Do první sirény z toho bylo sice jenom snížení z hole Heringa, ovšem na začátku druhého pokračování tentýž hráč už dokonce vyrovnával - 2:2!

Další zajímavé ovšem prostřední část teprve přinesla. Nejdříve se po brankách hostujícího Disvelda a domácího Kubeše skóre posunulo na 3:3, a když poslal Studénku opět do vedení tentokrát Kalegaris, který se následně trefil ještě jednou, vzápětí snižoval znovu pardubický Pavel Kubeš - 4:5! Tenhle skvělý ofenzivní zápas zkrátka všechny přihlížející ani na chvíli nepřestával bavit.

A to byla nakonec nejdramatičtější až poslední část. Nejdříve totiž posílal hosty podruhé v utkání do dvoubrankového trháku Disveld, jenž zkompletoval v tu chvíli hattrick. Východočechy to ale nakoplo, vzápětí se potřetí v zápase prosadil i Pavel Kubeš, takže Pardubice byly zpět ve hře. A když o chvíli později dokonce vyrovnával Pabst, schylovalo se k velkému dramatu!

To se také potvrdilo a šťastný konec to mělo pochopitelně pouze pro jeden tým, kterým byl nakonec ten z města perníku. Necelou minutu před koncem se do puku opřel úspěšně Hering, jenž zaprvé rozhodl o osudu hodně cenných třech pardubických bodech, ale také o tom, že i on nakonec dokonal hattrick!

"Prohráli jsme v podstatě vyhraný zápas. Pardubice dnes byly v koncovce, a to především při přesilových hrách, výrazně produktivnější než my. Nám se totiž v poměru toho, kolik jsme si vypracovali příležitostí, nepovedlo vůbec vstřelit podobné množství branek, proto zvítězili domácí," neměl pochopitelně radost po prohraném utkání kapitán Studénky Petr Kudrna.

Autor: Přemysl Chodurek | Datum : 22.10.2019 | Počet přečtení: : 77x