O nás

Posláním klubu je vytvářet podmínky pro pravidelná setkávání tělesně postižených zájemců o Sledge hokejová utkání, a to s cílem prohlubovat kontakty v České republice s kluby stejného zaměření, které jsou velmi agilní i na mezinárodní úrovni. Důležitým cílem pro Klub je prezentace Moravskoslezského kraje a vybudování tradice Sledge hokejových klání.

Klub vznikl letos na jaře. 20.3. byl oficiálně zaregistrován na Ministerstvu Vnitra.

Za naše cíle si klademe integraci do společnosti, rehabilitace a pohybová reedukace tělesně postižených dětí, mládeže a dospělých.
Pravidelná pořádání Sledge hokejových klání, která jsou jediná svého druhu v Moravskoslezském kraji. V budoucnu se chystáme oslovit Základní školy s tělesně postiženými žáky za účelem projektu "Integrované bruslení", které by bylo součástí provozování Sledge hokeje. Našim cílem je umožnit tělesně postiženým dětem, mládeži a dospělým znovu se zapojit do běžného života.

Obecně je Sledge hokej modifikací běžného ledního hokeje pro osoby se zdravotním postižením. Přestože jde o relativně mladý sport (na Paralympiádě byl poprvé uveden v roce 1994), okamžitě se stal nejvyhledávanější kolektivní hrou u osob s tělesným postižením.
V České republice se v současné době hraje Česká Sledge hokejová liga, kterou tvoří šest týmů z Prahy, Kolína, Karlových Varů, Českých Budějovic, Zlína a Olomouce. Jak lze vidět ani jeden tým není z Moravskoslezského kraje, ve kterém je lední hokej velice vyhledávanou sportovní kolektivní hrou.

Uvedením nového klubu v našem regionu,budeme sedmým týmem v ČSHL a umožníme tělesně postiženým dětem, mládeži a dospělým, realizovat se ve sportovní činnosti, která je nezbytnou součástí běžného života.

Datum : 08.09.2009 | Počet přečtení: : 7129x