Nový ročník startuje, tentokrát v sedmi týmech

Začíná se s pozměněným názvem, kdy v intencích Mezinárodního paralympijského výboru byl lední hokej handicapovaných přejmenován ze sledge hokeje na para hokej. V nové sezoně se ligy nezúčastní celek z Českých Budějovic. Po roce se opět vrací tradiční play off, mužstva tak budou bojovat o čtyři postupová místa do semifinále.

Ohlédnutí za sezonou 2017/18

Předešlého ročníku se účastnilo celkem osm týmů a jelikož byla na programu byla paralympiáda, play off bylo vynecháno a celky odehrály jeden zápas o umístění dle výsledků dlouhodobé části soutěže.

Nejlepším týmem v základní části, která měla 14 hracích kol (dvakrát každý s každým), byl již tradičně tým ze Zlína. Oproti předešlým rokům se však na druhé místo probojovali pardubičtí Mustangové se ztrátou čtyř bodů. Ve finálovém duelu se tak utkaly tyto dva celky. Zlín, kolébka českého sledge hokeje, potvrdil roli favorita a vyhrál počtvrté vřadě mistrovský titul a popáté v historii české para hokejové ligy.Autor: Přemysl Chodurek | Datum : 21.09.2018 | Počet přečtení: : 201x