Náš první zápas.

Na zimním stadionu ve městě Studénka bylo od 9,45 hod. slyšet řinčení sledgeholí a řež sledgemanů, které proběhlo dle řádného hracího času 3 X 20minut hrací doby ,dle pravidel sledge ligy a za assistence nejdéle pískajícího rozhodčího Alana Pelanta a nejméně zkušeného sledgesudího p.Gebauera za Studénky (ikdyž tento pan rozhodčí je uznávaným sudím v extralize led.hokeje :-), který dle vyjádření se pokusí časově se více věnovat i pískání sledge.
Začátek zápasu byl obezřetný z obou stran a také kvůli mlhavému oparu nad ledem se hráči spíše hledali než hráli. A tak také vznikl první gól domácích ,kdy kapitán týmu Fojtík v mlze nahodil puk na branku gólmana Matouška a ten si vybral smolnou chvilku a domácí k překvapení všech se ujali vedení.
Poté se hostující tým velmi rychle otřepal a domácím začali krušné chvíle, jelikož ještě někteří domácí hráči se sotva otočí na sledgebrusli, museli obránci vypustit mnoho sil ,aby se zápas nezvrhl v nějaký debakl.Zlín srovnal.
Studénka se nepoložila a snažila se hrát na brejky ,neboť kombinační hru ještě nelze aplikovat s novými hráči, kteří se snaží, ale potřebují ještě časový prostor .Nejlépe se adaptoval nováček týmu Marcel Kopřiva ,který podal nadstandartní výkon v brance a několikrát zachránil domácí tým.Snažil se , ale proti takovým hráčům jako je reprezentant a člen allstar týmu MS v Ostravě Zdeněk Hábl, nebo mladík a nádějný David Palát už nemohl a tak dali oba po dvou gólech, obvzlášť vymetená šibenice Hábla by mohla aspirovat na gól roku!!!!IA také se trefil do svatyně domácích P. Julina.
I když byl hostující tým kombinačně lepší,goly dávali domácí po brejcích celkem 3 x novopečený otec (dvojčat Sofie a Erika jr.) Erik Fojtík a po nastřeleném puku na branku jednou dorážel zakladatel týmu Tomáš Mlčák. Domácí tým se snažil co to šlo, ale malý počet zkušenností se projevil na konečném výsledku 4 -5 pro ZAS Zlín a v neposlední řadě, hrubá chyba domácího hráče Hornicha, kdy za stavu 4 -3 -pro domácí ,tak dlouho otálel se střelou od modré až mu ji houževnatý útočník Palát vypíchl a potrestali Studénku srovnávacím gólem.
I tak může být nováček ligy spokojen, jelikož je v plné tréninkové zátěži ,a zvládl držet krok se soupeřem, který by měl být aspirantem na medaili.
Poté proběhly nájezdy a ty též domácí prohráli o gól 2 -3.

Ohlasy trenérů:
HC  Studénka ( Hornich) - Předem chci poděkovat svým hráčům za před zápasový přístup. Výsledek je pro všechny nad očekávání přijatelný , ale nerad bych, aby si hráči ustlali na vavřínu. Na některých je vidět bídná fyzická kondice ( a to se týká hráčů ,kteří mají být pilíři týmu !!), vázne nám souhra , ale já věřím , že do začátku ligy ještě pár věcí zlepšíme a budeme hrát důstojnou roli i proti našemu prvnímu soupeři v lize - obhájci titulu Karlovy Vary a poté i týmu  Sparta Praha. Poděkování patří i našemu soupeři ZAS Zlín, který byl lepší a ukázal nám, kde nás tlačí bota.
Ještě dodatek ,a to omluva za komplikaci se zápisem o utkání,který jsem já po neúplné konzultaci s rozhodčím, neudal včas do místa časomíry, příště bude vše v pořádku. Děkuji za pochopení.

sestava HC KES Studénka : Kopřiva Marcel - Minster Daniel, Mlčák Tomáš, Keller Martin, Krajča Aleš, Staněk Rostislav, Pavelka Radim, Kužílek Matěj, Fojtík Erik, Hornich Martin -- trenér M.Hornich  / E. Fojtík.

sestava ZAS Zlín : Molek Stanislav, Matoušek Jan, Hábl Zdeněk, Šojdr Radim, Palát David, Stodůlka Petr, Sigmund Daniel, Julina Pavel, Herink Roman, Štít Peter, Šafář Zdeněk -- trenér Vrbka David.

Autor: Martin Hornich | Datum : 02.09.2009 | Počet přečtení: : 1813x