Karlovy Vary udolaly houževnatou Studénku

Hráči celku HC Sledge Studénka museli v rámci 10. kola E.P.C. Management České sledge hokejové ligy využít azyl dalšího zimního stadionu. Tentokrát se jim útočištěm stala ostravská RT TORAX ARENA. V té nakonec podlehli po vyrovnané bitvě celku, který do Ostravy dorazil až z dalekých západních Čech. Karlovarští Sharks se po závěrečné siréně radovali z výhry 3:2 a zisku dalších tří bodů.

Od úvodního buly, které vyhrála Studénka, se hrál atraktivní hokej a diváci byli svědky první velké šance na začátku druhé minuty. To dostal před branku povedený pass karlovarský kapitán Michal Geier – jeho střela ale skončila na zadním mantinelu. Poté se hra odehrávala převážně ve středním pásmu a oba týmy vycházely ze zabezpečené obrany.
Rychle hranou první třetinu zastavilo na počátku šesté minuty vyloučení domácího Tomáše Mlčáka a Karlovy Vary tak dostaly k dispozici první přesilovou hru. Gólu se však nakonec dočkala Studénka.
Po úvodní šanci, kterou neproměnil Jiří Berger, přišla ledová sprcha. Erik Fojtík dostal přesnou přihrávku od Petra Kudrny, ujel obraně Sharks a vymíchal brankáře – 1:0 pro Studénku.
Domácí se však z úvodní branky dlouho neradovali a o necelé tři minuty později vyrovnal Michal Geier, který z první propálil brankáře Martina Kudelu. Vyrovnávací branka karlovarský celek nakopla a hned se začal tlačit do dalších šancí – tu největší neproměněnou měl na sklonku 12. minuty Lukáš Michalčín, který ale nastřelil pouze pravou tyčku Kudelovy branky. Po této šanci ale přece jenom hráči Sharks dočkali i druhého gólu. Ten obstaral v čase 12:12 Marek Scheinder, který z hranice brankoviště uklidil puk do sítě.
Na konci první třetiny ještě Karlovarští neproměnili díky pohotovému zákroku Martina Kudely šanci 3 na nikoho a na pauzu se odjíždělo za stavu 2:1 z pohledu Sharks.
Druhá třetina se nesla ve znamení souboje mezi domácím brankářem Kudelou a karlovarským útokem, který byl po celou druhou třetinu o dost nebezpečnější než útok Studénky. Hráčům Sharks se navíc dařila i oslabení. Jedno si hráči v bílém přenesli ještě z první třetiny, když za tzv. Téčko pykal na trestné lavici Karel Wágner.
Druhá početní nevýhoda Karlových Varů přišla na sklonku první pětiminutovky druhé třetiny. Rozhodčí stejně jako na konci první části odpískali Téčko a na trestnou lavici zamířil Václav Kovařík. Studénce však ani tato přesilová hra nepřinesla toužebně očekávané vyrovnání a směrem do útoku byl dokonce aktivnější západočeský soupeř. Při závěrečném hodnocení zmíněné přesilovky by se dalo říct, že oba týmy byly stejně nebezpečné. Karlovarští navíc nastřelili tyč a domácí pro změnu nedokázali uklidit kotouč do odkryté branky soupeře.
Ve druhé třetině nakonec branka nepadla a i po druhé části tedy platilo skóre 1:2.
Do třetí třetiny měly oba týmy své cíle jasné. Zatímco domácí chtěli vyrovnat, Karlovarští chtěli za každou cenu udržet a nejlépe navýšit vedení o další branku. Dlouho jim však stál v cestě famózně chytající Kudela, který likvidoval velké šance Sharks a nakonec kapituloval až na konci 36. minuty. To jeden z nejlepších hráčů hostí ukázal svou pověstnou rychlost a v samostatném úniku zvýšil na 3:1 z pohledu Sharks.
Domácí ale vzápětí snížili a bylo to opět o jednu jedinou branku. Kapitán Studénky Petr Kudrna totiž dostal nabito před branku a střelou pod horní tyč snížil na 3:2. Pak však týmu ve žlutých dresech došel dech. Studénka totiž dorazila do Poruby pouze se šesti hráči do pole a navíc bez své hlavní hvězdy Flise Sylwestra.
Zlomový okamžik zápasu nastal v čase 42:39. To zůstal na hrací ploše ležet Přemysl Chodurek, který utrpěl opravdu nehezké zranění pravé ruky. Pro všechny přítomné to byl velice nehezký pohled. V tu chvíli Studénka musela dohrát zbývající tři minuty bez střídání a Karlovarští si už výsledek a tři body vzít nenechali.

Ohlasy:
Petr Kudrna, HC Sledge Studénka:

Já si myslím, že zápas byl vyrovnaný na obou dvou stranách. Akorát, že jsme doplatili na chyby v obraně, jelikož nám zde chybí jeden z nejlepších hráčů. Ale taky si myslím, že s ohledem na vývoj zápasu jsme mohli uhrát i remízu. S výkonem hráčů jsem spokojen a myslím si, že příště by to mohlo být ještě lepší.

Miroslav Hrbek, SKV Sharks Karlovy Vary:

Oba týmy přijely v takovém složení, v jakém byly, takže podaly takový výkon, na který zaslouženě měly. My jsme především spokojení, že máme tři body. Výsledek z našeho pohledu nic moc. Měli jsme tam spoustu šancí, které jsme neproměnili. Dělali jsme chyby, ze kterých jsme dostali dva góly. Myslím, že to je spravedlivý výsledek.

Autor: Přemysl Chodurek | Datum : 16.12.2017 | Počet přečtení: : 239x