Kalegaris vs. Geier. Duel dvou třígólových střelců pro Studénku

Úvodní zápas nové ligové sezóny mezi Studénkou a Karlovými Vary patřil výhradně dvěma mužům. Na straně domácích to byl Sandro Kalegaris, u hostů zase Michal Geier. Oba se postarali o hattrick, přičemž nakonec byl úspěšnější italský útočník, jenž oproti Geierovi proměnil samostatný nájezd a vystřelil svému týmu bod navíc.

STUDÉNKA - KARLOVY VARY 4:3sn (1:1, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. Kalegaris (Fojtík), 31. Staněk (Kalegaris, Kudrna), 32. Kalegaris (Kudrna), rozh. náj. Kalegaris - 14. Geier (Wágner), 24. Geier (Wágner), 40. Geier (Forgo).

HC Sledge Studénka: Lepáček – Fojtík, Staněk, Schilcher, Kalegaris, Kudrna, Prostředník, Loska, Chodurek

SKV Sharks Karlovy Vary: Bechyňský (Mach) – Berger, Nejedlý, Wágner – Michalčín, Forgo, Haas, Veselý, Kovařík, Geier, Karafiát

V celku divoký duel začal menších paradoxem. Vinou selhání jednotlivce na utkání nebyli vyslání rozhodčí, což však mužstva nikterak nerozhodilo a poradila si sama. Brusle a píšťalku si vzal jeden z návštěvníků zápasu, k němuž se přidal člen realizačního týmu Žraloků, který si brusle vypůjčil ve zdejší půjčovně...

Díky odvaze těchto mužů, kteří duel odpískali v civilním oblečení, šla jako první do vedení Studénka, kdy po spolupráci s Fojtíkem skóroval Kalegaris. Následně se do šancí dostali hostující Wágner s Geierem, brankář Lepáček byl však připraven. Hosté ale přeci jen dokázali do přestávky snížit, kdy uspěl právě kapitán Karlových Varů.

V prostředním dějství se více do šancí dostávali hosté, přičemž v čase 23:41 z toho díky další trefě Geiera byla vedoucí branka. Duel, který na několik minut přerušil také výpadek elektrického proudu, Studénka velmi rychle otočila zkraje třetí periody. To se nejprve po 38 vteřinách hry prosadil Rostislav Staněk, aby za minutu poslal domácí do vedení Kalegaris.

Karlovarští ale přeci jen dokázali srovnat, ve 40. minutě poslal duel do nájezdů Geier. V těch nakonec uspěla Studénka až v sedmé sérii, kdy rozhodl Sandro Kalegaris.

"Byl to těžký zápas, soupeř přijel dobře připravený. Dělali nám velké problémy, obzvlášť Geier a Wágner. Nějakým způsobem se ujali vedení, nám se podařilo duel otočit a když srovnali, zaplať pán bůh alespoň za ty zvládnuté nájezdy," řekl útočník Studénky Erik Fojtík.

"Přijeli jsme sem s tím, že nás čeká dost nepříjemný soupeř. Věděli jsme, že na soupisce se mohou objevit ruští hráči, což se sice nepotvrdilo, ale zase přijel Kalegaris. Byl to rozdílový hráč, určoval průběh hry. Díky němu se Studénka dostala do nájezdů, kde jsme loterii nezvládli," pronesl zase kapitán Žraloků Michal Geier.

Autor: Přemysl Chodurek | Datum : 30.09.2019 | Počet přečtení: : 80x