INTEGRACE POD TAKTOVKOU MITTALU

Již v minulé sezóně si hráči Sledgehokejového klubu ze Studénky dali za úkol zapojení do „sledge procesu“ širší okruh zdravotně postižených dětí a mládeže, načež vznikl projekt „Integrované bruslení“. K jeho realizaci potřebovali poměrně více kompenzačních pomůcek, na jejich zakoupení dostali dotaci od výše zmíněného ocelářského giganta ARCELOR MITTAL.

Minulý čtvrtek byl jasným důkazem toho, že záměr předčil veškerá očekávání. Ten, kdo toho času zabrousil do útrob zimního stadionu ve Studénce, byl svědkem nevídané podívané, kdy se na tamní ledové ploše prohánělo najednou za účasti sledgehokejistů na tucet zdravotně postižených dětí z ostravské organizace Čtyřlístek. Někteří z nich v sáňkách neseděli poprvé, ale i tak to byl pro ně zcela jistě nevídaný zážitek. Můžeme jen litovat, že čas běžel neúprosně rychle a závěr přišel strašně brzy.

Nicméně, my už teď víme, že se s našimi hendikepovanými přáteli setkáme již brzy a to v rámci 4. kola České sledgehokejové ligy, které bude již příští víkend ve Studénce. Naši přátelé se mohou rovněž těšit na další integrované bruslení, které na sebe nenechá zcela jistě dlouho čekat, naše vize totiž chceme dotáhnout do zdárného konce a tím ukázat všem, že i zdravotně postižení lidé mají nárok na plnohodnotný život.

Tímto bychom chtěli srdečně poděkovat celému kolektivu Čtyřlístku, společnosti ARCELOR MITTAL a jeho zaměstnancům, kteří se účastnili našeho projektu (jeden se rovněž zapojil do dění na ledové ploše v sáňkách s hokejkami v rukou  ), a taky všem pořadatelům a příznivcům tohoto ušlechtilého sportu zvaným Sledge hokej.

Vaše HCS

Autor: HC Studénka | Datum : 12.10.2011 | Počet přečtení: : 1944x