Gól Krupičky last-minute vystřelil Spartě tři body

STUDÉNKA - SPARTA 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 39. Kalegaris - 28. Raul (J. Krupička, Šafránek), 44. J. Krupička (Šafránek, Frolík).

HC Sledge Studénka: Kudela M. – Fojtík, Staněk, Schilcher – Kalegaris, Kudrna, Prostředník, Loska, Chodurek, Mlčák

HC Sparta Praha (para): Vápenka – Krupička, Zapletal, Raul – Ohar, Novotný, Frolík, Šafránek, Nachtigalová, Zikmund, Pšenčík

Pražané se snažili oklepat z úvodní porážky 0:5 ve Zlíně, jako první se dostal do dobré akce Raul, ovšem Kudelu nepřekonal. Následně díky právě Raulově faulu si domácí zahráli početní výhodu, větší možnost si v ní však nevytvořili. Raul do pauzy byl vyloučen ještě jednou, stav se ale neměnil.

To se mohlo stát krátce po pauze, ovšem Kalegaris mířil jen do tyče. Na branku tak havířovský stadion čekal až do 28. minuty, kdy Sparta bleskurychle, během pouhých deseti sekund, zužitkovala přesilovou hru. Po ose Šafránek, Jiří Krupička a Jiří Raul putoval kotouč až za Kudelu.

Na startu třetí patnáctiminutovky si obě mužstva vyzkoušela početní výhody, ke změně skóre to ale nevedlo. Stalo se tak až šest minut před koncem, kdy sice napoprvé v úniku Kalegaris v úniku neuspěl, na podruhé už ale srovnal na 1:1:

Pražané si ale přeci jen vzali vedení zpět a tři body putovaly do hlavního města. V čase 43:43 gólem last-minute rozhodl o výhře Sparty kapitán Jiří Krupička. "Když dnešní zápas porovnám s duelem ve Zlíně, podali jsme úplně jiný výkon, bylo to super. Výhru jsme si zasloužili, byl to pěkný zápas, náš výkon byl rapidně lepší než ve Zlíně. Jsem spokojený," řekl kapitán HCS Jiří Krupička.

"Zápas nehodnotím kladně, protože nám došly síly. Co k tomu dodat? Nešly přihrávky, nešlo vůbec nic. Zklamali jsme na plné čáře," mrzelo kapitána Studénky Petra Kudrnu.

Autor: Přemysl Chodurek | Datum : 30.09.2019 | Počet přečtení: : 86x