Finále: Pardubice - Zlín

V sobotu 31.1.2015 se odehrály druhé semifinálové zápasy, které nám prozradily tajenku kdo si zahraje finále play-off ČSHL sezóny 2014/2015 a kdo jen o 3. místo.

Druhé semifinálové utkání play-off České sledge hokejové ligy mezi SHK Lapp Zlín a SKV Sharks Karlovy Vary začlo ve 14:45.
Domácí Zlín vedl nad hosty z Karlových Varů 1:0 na zápasy, když dokázal na západě Čech zvítězit bez inkasované branky 4:0. Vyhrál všechny tři letošní vzájemné zápasy.

Úvodní sestavy:

SHK LAPP Zlín: Molek (Matoušek) – Julina, Štít, Z. Hábl – Fojtík, Stodůlka, Palát, Ligda, Joppa, Kudrna, D. Hábl.

SKV Sharks Karlovy Vary: Mach – Hrbek, Nejedlý, Berger – Forgo, Geier, Wágner, Kovářík, Karafiát, Schneider.

Rozhodčí: Hradil, Mikeš.

První třetina nepřinesla žádné opatrné manévry jako v úvodním semifinále naopak přinesla sledge hokej nabitý událostmi a šancemi. Zlín začal špatně a po dvou gólech Karlových Varů si vzal time-out. Od té doby kvalita hry domácích rapidně vzrostla a odměnou bylo snížení v přesilovce. Další velké šance vychytal karlovarský Mach a jeho velkou zásluhou hosté stále vedli. I když těsně před sirénou mohl znovu zvýšit Geier, ale i Molek se vyznamenal.

2.třetina: Zápas jako řemen nabízeli zlínští a karlovarští sledge hokejisté. Domácí pokračovali ve zlepšeném výkonu a po zásluze otočili skóre na 3:2. V poslední minutě třetiny, ale hosté vyrovnali. Na hráčích bylo patrné maximální úsilí.

Zásahem Erika Fojtíka z 9.minuty třetí třetiny Zlín zvítězil nad Karlovými Vary 4:3 a postupuje do finále! Byl to krásný sledge hokejový zápas plný zvratů, šancí a napětí a je jen škoda, že handicapované hokejisty nepřišlo v jejich snaze podpořit více fanoušků.

Branky a nahrávky: 13. Julina (Hábl), 17. Joppa (Julina), 22. Fojtík (Joppa), 39. Fojtík (Joppa) – 6. Geier (Forgo), 8. Schneider (Geier), 30. Forgo (Geier)

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Martin Joppa (SHK Lapp Zlín) a Michal Geier (SKV Sharks Karlovy Vary).

Zlín poráží karlovarské Žraloky 2:0 na zápasy a po delší době město, které dalo České republice sledge hokej, zažije atmosféru finálových bojů.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Druhý zápas play-off České sledge hokejové ligy mezi Spartou a Pardubicemi se odehrál od 16:15.
Minulý vzájemný první zápas v play-off Pardubice nad Spartou vyhráli v poměru 4:1 a vedou na zápasy 1:0.

Úvodní sestavy:

HC Sparta Praha (sledge): Vápenka – Krupička Z., Zapletal, Krupička J., Novotný, Raul, Zikmund, Žižka

SHK Pardubice: Boček, (Drahý) – Motyčka, Kolek,Štěpják, Doležal Hýbner, Kvoch,Kubeš, Michalec, Horníček, Kubeš, Buhr,Buhr, Hering, Chudomský

Rozhodčí: Kuranda – Bergman.

V 1.třetině byly Pardubice aktivnější a Spartu defacto do ničeho nepustily. Pardubice měly obrovskou herní převahu což naštěstí pro Spartu nebylo vyjádřeno výsledkem. V páté minutě Michalec vyhrál buly a puk se odrazil k Motyčkovi jenž prostřelil Vápenku a otevřel skóre zápasu 0:1.

Ve druhé třetině pokračovala herní převaha Pardubic z které dokázali hosté vytěžit tři branky a po zásluze vedli 0:4. V časech 22.,23. a 30. zkompletoval svůj hattrick Hering.

Ve 3.třetině v čase 33:33 přidal svůj čtvrtý gól Hering a domácí už jen kosmeticky upravili vysledek na 1:5 brankou Jiřího Krupičky.

Branky a nahrávky: 38. J.Krupička (Zikmund) – 5. Motyčka (Michalec), 22. Hering, 23. Hering (Michalec), 30. Hering (Motyčka), 34. Hering

Pardubice vyhrávají tuto sérii 0:2 a utkají se ve finále z družstvem Zlína.
Sparta vyzve v boji o třetí místo Žraloky z Karlových Varů.
První zápasy jsou na programu 21.2. – 22.2. 2015 kdy se utkají. Pardubice – Zlín finále, Karlovy Vary – Sparta v boji o 3. místo.

Autor: Přemysl Chodurek | Datum : 06.02.2015 | Počet přečtení: : 1500x