Erik Fojtík na MS

Z pohledu hráče, který se účastní Mistrovství světa ve sledge hokeji, musím konstatovat, že snad není rasy, která by na tomto šampionátu chyběla. Ať jsou to Asiati, Evropané, Američané, i hráči tmavé pleti - tyto všechny uvidíte ve sportu nazývaném sledge hokej.

Že nevíte, co je to za sport? Tak se na něj přijďte podívat do Ostravy-Poruby. Každý z nás hráčů tu přijel s cílem uhrát co nejlepší výsledky, ale zároveň si zde přivezl jisté návyky ze svých domovů. Ať už se jedná o stravu a kulturu, každý z nás má jiné priority. To, co jinému přijde zvláštní, druhý považuje za samozřejmé. Je tu zřejmý střet kultur, které se sjednotily za jediným účelem - uspět co nejlépe na MS ve sledge hokeji. Snad se jim to podaří... A příště nashledanou (sájo nara) třeba v Japonsku?

Blog 1. 10.5.2009 - Erik Fojtík

Každý z nás při různých situacích zažívá emoce, ať ty pozitivní - radost či nadšení, tak i ty negativní - vztek či smutek. Určitě i vy, návštěvníci sledge hokejového šampionátu, jste svědky těchto emocí, které můžete pozorovat při hře. Radost z gólu jednoho týmu v sobě skrývá i další emoce - smutek toho týmu, který gól dostal, a nebo bezmoc, jestliže je to gól v prodloužení.

Při ataku soupeře vás přemůže vztek, který přechází někdy k agresivitě. Po zápase, ve kterém vám unikne o vlásek postup či vítězství, se někdy i tvrdák hokejista neubrání slzám bezmoci.

Tak vidíte, i ve sledge hokeji je to stejné jako v životě...

Blog 2. 15.5.2009, Erik Fojtík

Jsem příjemně překvapen návštěvností sledge hokejového šampionátu, i když jsem si donedávna myslel, že sport postižených v Česku netáhne. Je to omyl, alespoň tady v Ostravě! Vždyť toto město je pořadatelem mnoha sportovních akcí postižených sportovců - florbal, ragby, stolní tenis, a teď i sledge hokej. Diváci chodí hlavně díky dobré propagaci, kterou zajistili organizátoři.

Ať se čeští hráči pohnou kamkoliv, lidé se k nim hlásí a vyjadřují podporu. Hlavně však chodí na zápasy domácího týmu a fandí takovým způsobem, který udivuje i zahraniční hráče nezvyklé na takovou atmosféru. Možná si to neuvědomujete, ale je to podpora, která nás žene kupředu a burcuje nás, abychom hráli co nejlépe.

Díky vám, neboť jste sedmým hráčem na kluzišti.

Blog 3. (Fandové ve sportu) 16.5.2009 - Erik Fojtík

Kdo je Erik Fojtík?

V květnu oslavil sedmatřicáté narozeniny. Je to ikona a zároveň stálice v reprezentačního dresu. Patří mezi TOP hráče v České sledge hokejové lize. Začínal ve Zlíně roku 2002. Největším úspěchem v lize je pro něj druhé místo z let 2004 a 2005. Bydlí v městečku Brumov-Bylnice, tedy na hranici České republiky a Slovenska.

citace:
Jeho východomoravské nářečí z podskupiny valašské k němu patří neodmyslitelně tak, jako jeho tah na bránu.

zdroj: www.sledge2009.cz

foto: Jitka Krutílková