Atraktivní zápas nakonec vyhráli Lappáci

Do první semifinálové bitvy vyrazila Studénka proti úřadujícímu mistrovi ze Zlína. Atraktivní zápas nakonec skončil přestřelkou, kterou těsně vyhráli domácí Lappáci.

SHK LAPP Zlín - HC Sledge Studénka 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)

SHK LAPP Zlín: Matoušek (Molek) – Julina (A), Mach, Ferenčík, Z. Hábl – Stodůlka, Zdražil, Joppa (A), Turic, D. Hábl, Ligda (C), Panák, Šafařík, Korman.

HC Sledge Studénka: M. Kudela – V. Kudela, Fojtík (A) – Panfilov, Lisov, Kalegaris, Kudrna (C), Prostředník, Loska, Severin, Mlčák (A).

Rozhodčí: Wesley – Babulík, Hradil
Diváci: 226

Branky a nahrávky: 10. Ligda (Joppa, Korman), 22. Ferenčík (Ligda), 33. Julina, 36. Joppa (Korman, Julina) – 11. Kalegaris (Lisov), 15. Lisov (Panfilov, Kalegaris), 28. Lisov (Panfilov)

Vyrovnaný stav byl až do desáté minuty. V té totiž poprvé domácí Zlín šel do vedení. Joppa získal puk za branku, odkud poslal puk do mezikruží na Mariana Ligdu. Ten zakončoval nad lapačku a domácí šli do vedení. Jejich radost ale netrvala dlouho, protože jí utnulo vyrovnání v následující minutě. Lisov skvěle přesunul kotouč z levého kruhu na svého nehlídaného spoluhráče v kruhu pravém. Tím byl Sandro Kalegaris, který střelu poslal k vzdálenější tyčce. 54 sekund před první sirénou se ale stav otočil. Panfilov skvěle získal kotouč na levém kruhu a okamžitě ho poslal před branku, kde byl úplně osamostatněný Dmitrij Lisov. Ten jenom zametl kotouč pod gólmana.

Do druhé třetiny vstoupili lépe Lappáci. Prosadili se kolem poloviny zápasu. Slavomír Ferenčík zkusil střelu z pravého kruhu, kterou se trefil nádherně pod horní tyč. Jeho soupeř v brance neměl šanci s pukem něco udělat. Jenže Studénka se nedala Dmitrij Lisov si počkal na přihrávku a pak s přípravou hodně tvrdě zakončil a propálil vše, co mu stálo v cestě. Studénka si po gólu vypracovala obrovský tlak, při kterém nastřelila tyč, ale na více se už nezmohla. Bylo tedy jasné, že se rozuzlení zápasu dovíme až v poslední části hry.

Úvod opět začali lépe domácí. Pavel Julina byl před brankou připraven k dorážce, a ta nakonec opravdu nastala. Bylo tedy opět srovnáno. Severin na opačné straně střelil Matouška do masky. To byla ale poslední velká příležitost hostů. A následně se zápas opět moc změnil. Zlín ve 36. minutě zase otočil skóre ve svůj prospěch. Martin Joppa dostal puk do skvělé pozice a střelou z pravého kruhu se nemýlil. Zakončil pod břevno. Studénka to sice v závěrečných minutách zkoušela bez gólmana, ale marně, a proto si první výhru v sérii odnáší Zlín.

Druhé, případně třetí semifinálové utkání odehraje Studénka v Havířovské Gasconrol aréně 15. a 16. února.

Autor: Přemysl Chodurek | Datum : 26.01.2020 | Počet přečtení: : 303x